Jump to content

Dlaczego nie warto być dobrym czlowiekiem?


Szaszek

Recommended Posts

Witam,

Może i ktoś z was mnie zbluzga, ale moja cierpliwość dobiegła swych granic.

Dlaczego jednak nie warto być dobrym człowiekiem? Dlaczego nie warto się starać? Te pytania rodzą się w mojej głowie, gdy za każdym razem wale głową w ścianę. 

Już tłumaczę: 

Człowiek rodzi się w bardzo biednej i patologicznej rodzinie. Jakoś wychodzi na czlowieka, mimo okolicznosci( tak się wydaje ), ale to kim jest i z kąd pochodzi definiuje jego możliwości. Sytuacja 1 

- wyjazd za granicę,  ciężka praca, nauka języków i wszystko to okazuje się niczym. Do firmy przyjechała kobieta bez języka, ledwo po dwóch latach pobytu za granicą, zajmuje miejsce na które tyrasz jak wół. Tyle lat... 

Sytuacja 2

- człowiek dwoi się i troi aby móc zrobić coś co zapewni bezpieczeństwo i w miarę stabilny byt, przygotowywuje się do studiów, na wymarzony kierunek. I dowiaduję się że to na nic, ponieważ znowu ktoś bez dyplomu i języka zajmuje miejsce o które walczysz. 

Nigdy tak nie myślałem, zawsze skupiony na sobie, nieobwinialem nikogo o nic. Ale moja cierpliwość jest już u kresu wytrzymałości. 

Nie rozumiem wielu rzeczy, pracodawcą wydaje się być zadowolony, mogę mieć urlop kiedy chcę,  płacą mi za kursy itp. Ale śmietankę zlizuja inni. Przeważnie kobiety... Skala korupcji, nepotyzmu  i seksizmu jest przerażająca.

Czuję się dyskryminowany ze jestem mężczyzną. Feministki te pseudofeministki, wycierają sobie tą ideeologią mor..twarze. I tak kobiety mają więcej praw niż faceci, przestaniemy się w ogóle liczyć. 

 

Może mi się tak wydaje może rzeczywiście jest problem, ale jak znam życie będzie tylko gorzej. Dalej postaram się nie poddawać, iść bez względu na przeciwności, ale łeb  chyba komuś urwę jeżeli to się będzie nasilać. 

 

Masakra normalnie masakra... 

Niech ktos coś powie...

Link to comment
Share on other sites

To że ktoś dostaje się na dane miejsce nie ma nic wspólnego z byciem dobrym człowiekiem. 
Jeżeli ktoś nie docenia Twoich kompetencji to szukasz dalej, zazwyczaj u kogoś innego. Jeżeli te kompetencje są naprawdę wartościowe na rynku pracy to otwierasz własną działalność i samodzielnie je reklamujesz i sprzedajesz. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.