Skocz do zawartości

Problem z partnerem trans…


Polecane posty

Witam. Jestem dziewczyną w wieku 24 lat która pracuje i się uczy jeszcze. Pisze ponieważ mam duży problem. Jestem z osobą transpłciową. Ta osoba jeszcze nie zaczęła zmiany bo zbieramy razem na to pieniądze, pisze to dlatego ponieważ myśle że to zachowanie które za raz opisze może mieć coś z tym wspólnego. Dodam tez ze jego rodzice nie wiedza nic o jego decyzji zmiany i uważają go za dziewczynę , co prawda kiedyś im o tym powiedział ale dostał w twarz i na tym się skończyło. Od tamtej pory nie chcą o tym słyszeć. Mianowicie chodzi o to że mój chłopak miewa wybuchy dużej wściekłości, gdy tylko zacznie się kłótnia zaczyna krzyczeć, bić pięścią po rzeczach, potrafi zniszczyć mi rzeczy np. pociąć je nożyczkami, wyrzucić mi ubrania za okno bądź potłuc szklanki talerze itp… czasami potrafi mnie szturchnąć ale nigdy mnie nie uderzył, wyzywać itp. Te ataki są tak duże ze nie jestem w stanie ich powstrzymać on tez nie potrafi nad tym zapanować. W tedy ogarnia mnie strach, panika i zaczynam płakać… Jesteśmy ze sobą od 4 lat, oprócz tego zachowania które napisałam wyżej, on ciagle mnie o wszystko obwinia, gdy nie jest tylko po jego myśli zaczyna się piekło. Np zrobiłam coś nieświadomie, oczywiście nie chciałam nic złego Np obiad zrobiłam taki a nie inny a on już zaczyna się wkurzać ze zrobiłam obiad pod siebie i ze ciagle tylko patrze na siebie nigdy nie myśle o nim a to nie prawda ja się naprawdę staram, choć czasami mi to nie wychodzi, albo być może mam tylko takie wrażenie właśnie przez niego… jeśli chodzi tez o sprawy pieniędzy to tez tylko on trzyma nasze wypłaty ja wszystko mu oddaje, mamy te pieniądze wydzielone na różne potrzeby i Okey wszystko było by w porządku gdybym nie musiała się prosić o coś czego chce np sama dla siebie. 
Ogólnie coraz gorzej się z tym czuje bardzo boli mnie to wszystko ponieważ zaczynam myśleć ze jestem okropną dziewczyną i nie nadaje się do związku i przede wszystkim do niczego innego. W pracy mam takie same odczucia że po prostu się do niej nie nadaje choć ją lubię. Najbardziej krzywdzące dla mnie są te jego wybuchy złości, wystarczy tylko ze mu się coś nie spodoba i już afera, obrażanie się. Muszę go ciagle tylko przepraszać i przepraszać… a i co jeszcze mnie dobija to to ze w kłótni on wychodzi, mówi ze sobie coś zrobi ze on nie chce już tak żyć, ze przez to jaki jest się zabije i przez to jaka ja dla niego jestem… Bardzo często mi powtarza „ja dla ciebie robię wszystko a ty dla mnie nic”, „charuje jak wół a ty nic nie potrafisz zrobić”. Poza tymi wybuchami jest naprawdę kochanym i czułym facetem ale… gdy tylko dojdzie do kłótni lub małej sprzeczki zaczyna się piekło… Oczywiście nie mowie ze jestem idealna bo tez mam bardzo dużo wad ale moje myśli są takie ze jestem beznadziejna… i tak tez się czuje. Czuje smutek żal i przygnębienie. Kocham go bardzo ale boje się co będzie w przyszłości on nie chce iść do psychologa. Ja już nie wiem jak sobie z tym radzić, nie chce odchodzić od niego bo go bardzo kocham. A najgorsze jest to ze nie wiem czy to faktycznie ja jestem taka beznadziejna i on ma w tym 100% racji czy ze mną wszystko Okey a to on potrzebuje opieki specjalisty. Pisze to tutaj ponieważ potrzebuje porady bo nie mam przyjaciół, jestem osobą która nie zbytnio łapie dobry kontakt z ludźmi. Bardzo proszę o poradę bo nie wiem co mam robić…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.