Jump to content

studia? osoby na studiach?


july_1

Recommended Posts

Dzień dobry:(
Mój problem rozpoczął się jak zamieszkałam na studiach z koleżanką z roku. Niezbyt się dogadywałyśmy (nie znałam jej wcześniej) i na przestrzeni kilku miesięcy przez różne wydarzenia, zwykła niechęć zamieniła się w nienawiść. Wyprowadziłam się od niej i nie musiałam już jej zbyt często widywać, bo całe szczęście byłyśmy w innych grupach.
Zaczął się nowy semestr i wylądowałam w nowej grupie, z nią i większością jej koleżanek, które zdążyła już zniechęcić do mnie. Vice versa, w mojej grupie również za nią nikt nie przepadał, ale tylko kilka osób jest w nowej grupie ze mną. Zmiany grupy, niestety, są niemożliwe.
Bardzo się boję, że zaczną mnie nękać czy w jakikolwiek inny sposób uprzykrzać życie. Od tygodnia chodzę sparaliżowana strachem.
Chciałabym Was prosić o radę - jak radzić sobie z osobą do której żywimy niechęć tak, żeby samemu nie zwariować. Ewentualnie jak radzić sobie z nękaniem na studiach:(
Dziękuje za odpowiedzi, życzę Wam miłego dnia:(

Link to comment
Share on other sites

Cześć

A co Ty się tak bardzo smucisz? Na razie zupełnie nic się złego nie dzieje, a Ty już przygotowujesz się na jakieś straszne ataki. Jakbyś zrobiła coś złego i oczekiwała kary. A nic złego przecież nie zrobiłaś, prawda? Miałaś po prostu pecha trafić na taką wredną, konfliktową dziewuchę. Nie wchodź od razu w rolę ofiary. Nie jesteś bezbronna i w razie czego potrafisz się bronić. Obróć swój sposób myślenia - zamiast martwić się tym, co ona może zrobić Tobie, pomyśl o tym, co Ty możesz zrobić jej.

Dodatkowo warto jest zmienić postrzeganie takiej agresywnej osoby. Jeśli się nad tym zastanowisz, zauważysz, że każda agresja bierze się ze strachu. Pomyśl czego ta koleżanka się obawia, czego nie chce stracić. Może jesteś od niej ładniejsza albo mądrzejsza i boi się, że przy Tobie gorzej wypada? Może pochodzi z rozbitej rodziny a Ty masz kochających rodziców? Może zazdrości Ci czegoś innego? Gdyby wszystko z nią było w porządku na pewno by się Ciebie nie czepiała. Zamiast się jej bać, spróbuj raczej jej współczuć. I nie martw się na zapas, nie ściągaj negatywnej energii.

Pozdrawiam, trzymaj się i nie pękaj ;)

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.