Jump to content

Dzień dobry


Lusia757

Recommended Posts

Jestem w związku od 14 lat. Syn ma 12 lat. 

Odkąd zaszłam w ciążę nie pracowałam, zajmowałam się domem i dzieckiem. Tak wspólnie zdecydowaliśmy. 

Kłótnie zawsze jakieś były. Mój mąż preferował ciche dni, których ja nienawidziłam więc zawsze wyciągałam rękę. Z biegiem lat i z biegiem kłótni, słów wypowiadanych w trakcie, sytuacji jakie im towarzyszyły mój stosunek do męża stopniowo się zmieniał. 

Po pewnej kłótni byłam tak zmęczona, że nie wyciągnęłam ręki. Wtedy po raz pierwszy mój mąż nie dał mi pieniędzy na zakupy-taka kara, trwała dwa tygodnie. Ponieważ ja nie pracował był to swego rodzaju kłopot. Nigdy nie odważyłabym "żalić się" komukolwiek.

Innym razem zabrał mi samochód i stwierdził, że go nie interesuje jak sobie poradzę (mam kłopotliwy dojazd do pracy bez auta). 

W końcu kupiłam od niego TEN samochód (wzięłam kredyt). Ale mam problem z głowy. 

Sytuację były coraz gorsze. 

Ale były też dobre chwile i zapominałam o tych mniej dobrych. 

Kilka lat temu doszłam do wniosku, że muszę pracować. 

Pracuję a mój mąż jest bardzo niezadowolony. 

Ostatnio zaczęliśmy dzielić wszystkie "domowe Wydatki" na pół ponieważ mój mąż stwierdził, że czuję się przez mnie wykorzystywany finansowo. 

Nie zarabiam źle (dochód miesięczny 3500zl) mój mąż prowadzi firme (dochód ok 15000zl). 

Ale nie o tym. 

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że syn zaczyna komentować ludzi, sytuacje jak mój mąż. 

Dzisiaj mi powiedział, że kobieta którą mijaliśmy wyglądała jak przetrącona (wyjaśniłam mu, że każdy chciałby być piękny, mądry i bogaty ale tak nie jest i nieelegancko jest się tak wypowiadać). 

Później powiedział mi, że wczoraj kiedy byłam w pracy tata mu powiedział, że jestem biedna a po zakupy potrafię pojechać tylko do Biedronki. 

Ostatnio na siłę mu wszystko kupuje (perfumy Bossa, spodnie Tommy'ego...) mówi do syna "musimy wyglądać bogato". 

Jestem już tylko dla dziecka. Tylko czy to aby dobrze. 

Ja dam radę ale syna nie chce zmarnować. 

Bardzo proszę obiektywnie. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Czy jesteś pewna że mąż rozumie te wszystkie rzeczy jakie Ci nie odpowiadają i jak je odbierasz? 

Gdyby nie ty, to raczej nie dałby rady prowadzić firmy. Wychowanie dziecka to dużo pracy. 

Jeżeli dojdziecie do wniosku że coś nie działa w małżeństwie tak jak oczekujecie to najprościej zgłosić się na terapię małżeńską zamiast się męczyć i dusić w sobie.  

Mąż nie zawsze będzie młody i firma nie zawsze będzie tak samo zarabiać. 

Synu możesz kupić książkę "Jak oszczędzać pieniądze". Maż też powinien poczytać, i policzyć czy ma już pieniądze na emeryturę. Taki dochód nie pozwoli na życie "bogato". Trzeba mieć oszczędności. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.