Jump to content

Zazdrość czy jednak ?


Bijak

Recommended Posts

Witam 

 

Opiszę sprawę, wraz z żoną i dziećmi mieszkamy w domu jednorodzinnym , w domu obok od 3 lat mieszka para z dzieckiem, mamy z nimi dobry kontakt żona zaprzyjaźniła się z sąsiadka a ja jestem kolegą sąsiada , dzieciaki się odwiedzają, często wpadamy do nich na kawę czy urodziny imprezki, z sasiadem kontakt był dobry ale na zasadzie bardziej wspólnej pomocy itp do żony dzwonił czasem zawsze w jakiejś sprawie głównie dzieci itp nie widziałem w tym żadnego problemu, niestety pod koniec zeszłego roku sąsiadka postanowiła zakończyć związek z sąsiadem powód nieistotny, ale póki co cały czas mieszka. 

 

I teraz sąsiad który jest bardzo rozżalony znalazł sobie przyjaciółkę w mojej żonie tzn praktycznie codziennie od ponad miesiąca do niej dzwoni jak jest w pracy bywa równiej wieczorem ze swoimi problemami przemyśleniami itp i rozmawiają po 20 min, jak się z nią widzi bo przyszedł z dzieckiem czy inna okazja to nie dzwoni bo rozmawiają na żywo ale jak tylko się z nią nie widzi to wydzwiania, do mnie też czasem dzwoni z tymi problemami, wcześniej nie miał nigdy aż takiego kontaktu z moją żoną raczej był partnerem przyjaciółki, napewno nie było takich telefonów ... 

 

Pytanie czy to jest ok czy to jest normalne, odczuwam dość duży niepokój w związku z tą sytuacją, teoretycznie wiem że dzwoni tylko w tej sprawie ale wydaje mi się że takie relacje mogą na dłuższą metę prowadzić do czegoś innego, mogą się zagęścić, później jak nie będzie już tego problemu to i tak będzie wydzwaniał albo przychodził na kawki bo zawsze będzie jakaś sprawa.  

 

Co o tym myślicie ? 

Link to comment
Share on other sites

Witam, witam. Dlaczego powód ich rozstania jest nieistotny? Czy to właśnie nie z tego powodu sąsiad szuka pocieszenia? Myślę, że Twoje umiarkowane obawy są słuszne, bo w takich sytuacjach nie można być pewnym cudzych zamiarów. Jak do tego podchodzi Twoja żona? Jeśli sąsiad coś knuje, robi jakieś podchody, to ona na 90% to wyczuwa. A może sąsiad jest taką ciapowatą, niegroźną przylepą. Co Twoja intuicja podpowiada? 

Link to comment
Share on other sites

Narazie jestem pewien że nic nie knuje, narazie to dzwoni i rozmawia tylko o swoich problemach, żona nie chce go zbywać bo twierdzi że pewnie nie ma z kim pogadać o problemach, 

To jego kobieta się z nim rozstała i prawdopodobnie kogoś sobie znalazła.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie póki co nie ma sensu martwić się na zapas. Wcale nie musi z tego wyrosnąć nic groźnego. Może chłop się niedługo wygada, wyżali do końca i będzie spokój. Albo żona zacznie mieć tego dość i da mu wyraźnie do zrozumienia, żeby przyhamował. "Rozwiedzie się" z sąsiadem, tak jak zrobiła to jego żona, czy tam konkubina.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.