Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Witam! Jestem matką 2 dzieci 13 i 8 lat. Od dłuższego czasu nie układa nam się w związku z mężem , myślimy nad rozwodem, oddaliliśmy się od siebie , nie potrafimy spędzać ze sobą czasu . Mamy młodszą córkę z problemami rozwojowymi ,jest bardzo emocjonalna i nie radzi sobie z naszymi kłótniami ,gdy tylko mąż się do mnie zbliża próbuje go ode mnie odciągnąć żeby z nią oglądał bajki ,byle nie wysłuchiwała jak na mnie krzyczy . Święta spędziłam osobno z mężem ,byłam z dziećmi u swojej mamy ,córka jak i ja oraz syn czuliśmy się tam spokojni i bezpieczni , wróciliśmy po świętach do domu córka była znów nerwowa ,agresywna. Mąż i jego rodzice twierdzą ,że rozstając się zrobimy córce krzywdę ,że sobie z tym nie poradzi ,a ja uważam że jak spędzamy z nią czas osobno to wtedy dopiero czuje się bezpieczna. Co jest lepsze dla takiego dziecka , kłócący się rodzice , czy żyjący osobno i wtedy dziecko ma większą pewność siebie? Dodam iż syn ma 13 lat i więcej rzeczy rozumie , ma bardzo duży uraz do swojego taty przez to jak nas traktuje. Proszę o jakąś radę. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest sula4444

Początki dla dziecka po rozstaniu rodziców zawsze będą ciężkie, bo chciało by mieć pełną rodzinę. Dziecko bardzo dużo widzi i odczuwa, że coś między rodzicami jest nie tak. Ale większą krzywdę dziecku się robi gdy widzi kłótnie rodziców czy brak okazywania uczuć między rodzicami. Bo z czasem może to też wdrożyć do swojego życia uważając, że tak musi być. Moim zdaniem szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.