Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Zaburzenia odżywiania


Recommended Posts

Witam. Nie radze sobie z racjonalnym spozywaniem posilków. Przechodze przez glodowki, ataki glodu, ataki na slodycze. Moja waga jest odpowiednia, waze 55 kg 172 cm wzrostu. Boje sie ze kiedys zemdleje z glodu i wiem ze to bledne kolo. Prosze o porade. Chce jesc jak normalny czlowiek, znam zasady racjonalnej diety ale i tak wole zjesc slodycze a potem glodowac zeby tylko kalorie sie zgadzaly.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

rozumiem, że kontroluje Pani masę ciała przyjmując określoną ilość kilokalorii dziennie. Miewa Pani nieodpartą chęć zjedzenia słodyczy i wtedy ogranicza Pani inne jedzenie, żeby nie przekroczyć danej ilości kilokalorii. Stosuje Pani głodówki. To może prowadzić do rozregulowania metabolizmu. Wyjściem z sytuacji jest powrót do regularnego jedzenia. Sugeruję konsultacje z psychodietetykiem. Z jednej strony pomoże Pani ustabilizować sposób jedzenia pod względem ilości i jakości posiłków a z drugiej pozbyć się lęku przed przytyciem. Nie trzeba zupełnie unikać słodyczy. W zrównoważonej diecie jest na nie miejsce.

Konsultacje mogą odbywać się on-line na platformie OcalSiebie.

pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.