Jump to content

Jak uwolnić się z toksycznego związku


confuses768

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc, poradę. Od 3 miesięcy wyprowadziłam się z facetem z którym jestem dwa lata za granicę, miało być fantastycznie bo w końcu zamieszkaliśmy razem i to jeszcze w obcym kraju. Niestety odkąd razem mieszkamy zachowuje się jak nie on, robi mi awantury gdy jakikolwiek facet w pracy powie mi dzień dobry, non stop na mnie krzyczy, wyzywa mnie, obwinia mnie za każdy jego problem w życiu. Szczerze mówiąc po tych trzech miesiącach jestem wykończona psychicznie, mam nerwicę. Nie jestem szczęśliwa, każdego dnia chce mi się płakać, ale nie mam jak od niego uciec. Jak mam się z nim rozstać? Co mam mu powiedzieć? Prosiłam go już żeby się zmienił, żeby przestał na mnie non stop krzyczeć, ale to się nie zmieni. Boje się ze jak się wyprowadzę zrobi mi awanturę albo krzywdę, nie chce też wrócić do kraju bo tutaj mam naprawdę fajną pracę ale nie mam po prostu jak sama zamieszkać a z nim wykończę się psychicznie.. boje się od niego wyprowadzić.. 

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

czemu boisz się wyprowadzić ? po pierwsze uwierz w siebie, jestes silna i dzielna dziewczyna , nie potrzebujesz nikogo żeby sobie radzić. Jeśli nie potarfisz i nie chcesz zrezygnowąc z pracy to poszukaj mieszkania sama. Przejzyj lokalne oferty. załatw wszystko i poinformuj kogoś bliskiego, że planujesz zerwac z partnerem ale boisz się, że cie zrani. Niech ta osoba jest na głośniku jak się wyprowadzasz w razie w. Jesli na prawde się boisz to trzeba zgłosić na policje. Twój partner się nie zmieni, musisz być twarda i po prostu odjeść a nie szukać wymówek. A co masz powiedzieć, po porstu : mam dość , nie szanujesz mnie , zrywam z toba i się wyprowadzam. najlepiej żeby osoba pod telefonem była też w pobliżu aby wkroczyć , ale jak twój partner Cie nie bije to raczej nie powinien dopuścić sie rękoczynów, ale jesli masz jakie kolwiek obawy to pamietaj o policji.  Po to są, mozesz też poszukac telefonu zaufania i zadzownić i się zapytac co robić w takiej sytuacji, tam na pewno ktoś lepiej Ci doradzi. 

 

https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Edited by Midori
 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.