Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Atye

Problem z partnerem w ciąży

Recommended Posts

Mam 19 lat i jestem w 6 miesiącu ciąży. Z chłopakiem jestem dwa lata. Oboje jestesmy młodzi, on dwa lata starszy. Dziecka nie planowaliśmy ale obiecaliśmy się wspierać i jakoś to wszystko poukładać. 
Udalo mi się iść do pracy sezonowej i odłożyć kilka tysięcy. W tym czasie to chłopak nas utrzymywał pracował bez umowy u kumpla. Pierwsze problemy zaczęły się, gdy zaczął zasypiać do pracy a potem już po prostu zaczął chodzić so niej kiedy chciał. Brał tygodniówki, które po pewnym czasie przestały mu starczac, ciagle był bez kasy, przestał płacić rachunki. Ja wszystkie pieniądze trzymałam w domu i w momencie, gdy chciałam wybrać z tych odłożonych okazało sie ze nic tam nie ma. Oczywiście chłopak najpierw kłamał ze pożyczył. Jak sie później okazało przegrał wszystkie pieniądze w kasynie. W między czasie w nocy, gdy spałam on wychodził z kumplami albo po prostu znikał w ciągu dnia niby ze tylko do sklepu a wracał po kilku godzinach. Wciągnął sie tez w narkotyki, potrafił przespać cały dzień i nic nie było w stanie go dobudzić. Próbowałam mu pomoc obiecywał ze sie zmieni jednak, gdy sie myłam wyciągnął mi z portfela 300 zł- nie wszystkie pieniądze miałam odłożone-i znów zniknął na cały dzień postanowiłam sie spakować i wrócić do rodziców. A nie wspomnę o tym, ze ostatnie dwa tygodnie kiedy u niego mieszkałam nie palił węglem tylko drewnem które po dwóch godzinach gasło i cała noc i dzień było zimno w domu ani nie było cieplej wody. Rozmawiałam o tym z jego siostrą, która chciała mi pomoc poparła mnie ze powinnam sie wyprowadzić i poinformowała także ich mamę o tym, ze że trzeba mu pomoc, bo sobie nie radzi. Oczywiście ich mama była po mojej stronie. Po tygodniu od mojej wyprowadzki sprzedał do lombardu wszystko co sie dało. Potem zaczął trochę wychodzić na prostą, obiecywał ze sie zmieni itd, wiec zaczęłam sie znów z nim spotykać. Jednak minął miesiąc od kad z nim nie mieszkam, w pracy przez ten czas był dwa dni. Pieniądze oczywiście stracił nacpal sie z kumplem i kolejnego dnia spotkał sie ze mną. Pierwszy raz bałam sie tego jak sie zachowuje, mówił ze ktoś z nami tu przed chwila był chociaż nikogo nie było, potem ze spał a ja go zerwalam z łóżka chociaż nawet przez chwile nie spał, wróciłam do domu. On oczywiście naćpany po kasynach jeździł i prosił żebym mu przesłała blika na paliwo bo nie ma. Chciałam mu przesłać ale przed potwierdzeniem zobaczyłam ze nie jest na stacji tylko w kasynie. Kolejny dzień oczywiście caly przespał. Napisałam mu wiadomość ze dopóki sie nie ogarnie to nie chce go widzieć ani mieć z nim kontaktu. Zaczal wydzwaniać, pisac nic do niego nie docierało, twierdzi ze odebrałam mu dziecko jeszcze zanim sie urodziło. W tym samym czasie rozmawiał z matką, która nagle stwierdziła ze pół roku temu widziala mnie z innym mężczyzną na mieście i, ze jej syn nie uzna dziecka dopóki nie będzie testów. I ze byłam z nim tylko dla pieniędzy a teraz go zostawiłam. Dla mnie oczywiście takie testy to żaden problem, ponieważ wiem ze to może być tylko jego dziecko. Nie wiem już co powinnam zrobić kocham go ale wiem, ze muszę sie od niego uwolnić dla dobra dziecka. 

Link to comment
Share on other sites

Czesc, dla.swietego.spokoju zrob te testy, jesli.oczywiscie beda dalej go chcieli. Natomiast nie wdawaj sie w zadne dyskusje z nim czy jego matka, chlopak cpa i potrzebuje sam pomocy. Jesli masz mozliwosc mieszkac z rodzicami i deklaruja pomoc dla Ciebie i dziecka, korzystaj z tego i nie wracaj absolutnie do chlopaka. Mozesz.mu.postawic ultimatum, ze wspolne zycie tylko wtedy kiedy pojdzie sie leczyc na terapie. To bedzie troce trwalo, pewnie kilka lat, ale nie pchaj sie w takie gowno, bo zniszczysz sobie zycie i dziecku. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.