Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Nerwy/obawa przy pozornie normalnych czynnościach


vr00mer
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Piszę w może trochę nietypowej sprawie, bo nie chodzi tutaj o mnie, a o mojego kolegę. Mianowicie kolega ten miewa na prawdę duże problemy z koncentracją, bardzo często się rozkojarza. Do tego stopnia, że ostatnio np. pomimo że kilka minut wcześniej powiedział mi że zostawi tylko jedną rzecz w domu i zejdzie z powrotem na dół, zostawiając SWÓJ rower, natomiast po kilku minutach okazało się że zapomniał że w ogóle na niego czekam, bo się "rozkojarzył". Nie jest to jedyna podobna sytuacja, natomiast najświeższa. Kiedy próbowaliśmy z nim o tym porozmawiać, w czasie rozmowy wyszło coś bardziej niepokojącego. Przyznał się on, że pozornie błahe sytuacje, jak na przykład zwrócenie uwagi przez mamę, powoduja u niego zaburzenie rytmu kilku kolejnych dni poprzez przygnębiony/zdenerwowany nastrój. Powoduje to u niego odkładanie na później często ważniejszych rzeczy, jak na przykład zapisanie się do psychologa, do którego wciąż, po kilku nieudanych godzinach rozmowy, nie udało nam się przekonać. Twierdzi on, że "nawet jeśli pójdzie do psychologa, to to i tak nic nie da, bo nawet jeśli on tam pójdzie i będzie go słuchał, to potem nie będzie się stosować do zaleceń, bo musi załatwić to sam".

 

Wiem że może nie powinienem pisać o tym na forum bez jego wiedzy, natomiast robię to dla jego dobra.

 

Moje pytania są takie:

 

Czy ktoś z Państwa zidentyfikował to jako jakąś chorobę bądź cokolwiek co sugerowałoby konieczność leczenia psychologicznego/psychiatrycznego?

 

A jeśli tak to w jaki sposób przekonać go do udania się do psychologa?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.