Skocz do zawartości

Mam robić to co on chce


Carla Carola

Polecane posty

Mam 31 lat, jestem w związku partnerskim od 7 lat z tego związku mam córkę 2,5 roku oraz córkę 11 lat z poprzedniego. 

W moim życiu bardzo wiele przeszłam. Już od dziecka byłam źle traktowana i to przez najbliższą mi osobę moja mame. Biła mnie, wyzywawla ogólnie znęcała się. Awantury między rodzicami przy których się bili, tata często stawał w mojej obronie. Ale dziś między mną a mama się układa, jesteśmy w dobrych relacjach. Wybaczyłam jej. 

Z ojcem mojej 11-letniej córki też mi się nie układał za dużo pill alkoholu. Nie chciałam żeby córka na tatusia patrzyła jak śpi prawie nieprzytomny. Wyjechał za granicę i nasze drogi się rozeszły. Też teraz mam z nim dobry kontakt. Na córkę płaci mi alimenty dobrowolnie. 

Mój terazniejszy związek, jesteśmy razem 7 lat. Urodziła nam się córka, przed córką poroniłam 2 ciąże obie w 7 tc. Na początku było fajnie, a teraz to jest dramat. Napiszę tylko w skórcie  bo dużo by pisać. Mojego partnera jest łatwo wyprowadzić z równowagi byle co potrafi go zdenerwować. Jak już wybuchnie, zacznie na mnie krzyczeć to od razu zamykam się w sobie, jestem obecna ciałem ale moja dusza gdzieś odleciała i wszystko wokół mnie nie istnieje. Czesto mam tak że boję się mu co kolwiek powiedzieć bo aż się trzęsę w środku bo nie wiem jak zaraguje, a później ma pretensje czemu mu nie powiedziałam. Jak już wiem że będzie krzyczeć zamiast normalnie porozmawiać to wolę milczeć. Ale podczas jak na mnie się drze to nie patrzę na niego siedzę cicho bo myślę że zaraz się uspokoi ale nic z tego jeszcze bardziej się nakręca. Jak mu nie odpowiadam i on to wymusza na mnie żebym się odezwała to potrafi mnie szczypać, kopnąć, w ramię z pieści uderzyć . Raz nawet mi w twarz naplul. W tej swojej złości potrafi mnie szantażować ze nie będę mieć dostępu do jego finansów. Ja obecnie nie pracuje. On od początku naszego zwiazku chciał żebym nie pracowała tylko się zajęła domem. I to właśnie robię tylko przez jakiś czas wmawiał mi że nie gotuję obiadów, nie sprzątam a ja to robię codziennie każdego dnia. I porównuję mnie do innych że inni wstają o 7 rano że już  obiad gutuje itp. 

Napewno jakieś tam bledy popelniam ale czy to jest powód do takiego traktowania mnie.. Najlepsze jego słowa jak rozmwaimy żeby się pogodzić żeby było lepiej "będziesz robić to co chce albo się wyprowadź" 

Najgorsze że ja wszystko robię pod niego z nikim się nie spotykam ze znajomych, 24h siedzę w domu z dziećmi ja już nie pamiętam kiedy z koleżanką się spotkałam na kawę. Na imprezy nie chodzę choć mam czasmi pójść wyszaleć się ale wiem że mnie pości to jzu taki typ. Jak jest w domu to ja już nigdzie wyjść nie mogę nawet z dziećmi na rowery bo jemu się podoba że młodszą wożę w foteliku na rower, muszę to robić jak on jest w pracy ale kiedy jak się domem zajmuje i mam czas dopiero popołudniu. Ja  nawet 5 minut dla siebie nie mam. Masę jest takich rzeczy gdzie bym mogła wymieniać. On bazuje na tym że jak bym chciała się wyprowadzić to nie mam dokąd. Na wynajem mnie nie stać. Ale coraz częściej myślę żeby odejść..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że jestem bardzo uczuciowa po każdej aferze płaczę. Czasami już mi łzy nie chce lecieć. Dziś też miałam fatalny dzień i coś pękło we mnie miałam ochotę coś rozwalić  z żalu i złości. I właśnie dziś uświadomiłam sobie ze potrzebuje pomocy. Ciągle mi powtarza że jest ze mną coś nie tak może ma rację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, nie masz zadnej rodziny? Rodzice? Kogos, u kogo.moglabys sie schronic? 

Czlowiek, ktory wymaga od Ciebie, zebys nie wychodzila z domu, nie pracowala, byla na kazde jego zawolanie, i robila tylko to co on kaze nie jest raczej dobrym partnerem. Dodatkowo te reakcje, nie wyobrazam sobie sytuacji kiedy ktos mi bliski potrafi napluc w twarz czy ja mialabym tak postapic wobec kogos. 

Radzilabym uciekac jak najszybciej, ale powinnas sie do tego przygotowac. Sa rozne organizacje, ktore pomagaja w takich sytuacjach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.