Jump to content

Za dwa miesiące wychodzę za mąż


Recommended Posts

Zacznę od tego że za 2 miesiące wychodzę za mąż. Za człowieka który myślałam że jest człowiekiem który mnie szanuje i kocha. Teraz jednak mam wątpliwości. Wczoraj mimo tego że mówiłam że boli mnie mocno podbrzusze on zaczął mnie dotykać po piersiach potem było już tylko przyjemniej... Dla mnie też, ale po fakcie dochodzi do mnie do wniosku on tylko on czerpał z tego  przyjemność. Bardzo się źle z tym czuje . Ogarnia mnie smutek. Nie wiem też czy przesadzam. Zacznę od tego że znamy się 2 lata , a ja nie wiem czy go dobrze znam. Ten ślub bierzemy że względu na moich rodziców są bardzo katoliccy. Mówiłam mu o tym to bardzo wziął do siebie , i mnie przeprosił. Czy ja przesadzam? Dodam że mam złe wspomnienia z mężczyznami w dzieciństwie. 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Wika zwycięstwo napisał:

Zacznę od tego że za 2 miesiące wychodzę za mąż. Mam 22 lata.Za człowieka który myślałam że jest człowiekiem który mnie szanuje i kocha. Teraz jednak mam wątpliwości. Wczoraj mimo tego że mówiłam że boli mnie mocno podbrzusze on zaczął mnie dotykać po piersiach potem było już tylko przyjemniej... Dla mnie też, ale po fakcie dochodzi do mnie do wniosku on tylko on czerpał z tego  przyjemność. Bardzo się źle z tym czuje . Ogarnia mnie smutek. Nie wiem też czy przesadzam. Zacznę od tego że znamy się 2 lata , a ja nie wiem czy go dobrze znam. Ten ślub bierzemy że względu na moich rodziców są bardzo katoliccy. Mówiłam mu o tym to bardzo wziął do siebie , i mnie przeprosił. Czy ja przesadzam? Dodam że mam złe wspomnienia z mężczyznami w dzieciństwie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Zobowiązywanie się do życia z nie do końca poznaną osobą, będąc pod czyjąś presją, nie jest najrozsądniejszym posunięciem. Oboje o tym wiemy. Podejrzewam, że u większości ludzi wyskakuje jakiś alarm w takiej sytuacji. że to jest czymś jakby naturalnym. Psychoanalityk powiedziałby, że przeżywasz konflikt wewnętrzny. W konflikcie bierze udział potrzeba bezpieczeństwa i potrzeba spełniania czyichś oczekiwań, które zostały zainstalowane pod czaszką. Biorąc ślub możesz się narazić na różne nieprzyjemności, być może podobne do tych z przeszłości. Z drugiej strony rezygnacja ze ślubu może wywołać urazę i/lub złość narzeczonego i rodziców. Tak źle, i tak niedobrze. No ale właśnie, może przesadzasz? Widziałaś inne oznaki, wskazujące na to, że przyszły mąż może być niewłaściwy? Może to tylko strach przed ważną zmianą w życiu? Tak właściwie... mówisz, że ten ślub bierzecie ze względu ma rodziców, to znaczy, że sami byście się na niego nie zdecydowali? Gdyby rodzice się nie wtrącali, kiedy chciałabyś wskoczyć w suknię ślubną? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.