Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Problem z partnerem


Patrucja1012
 Share

Recommended Posts

witam mam 18 lat. W styczniu mam studniówkę. Spotykam się z pewnym chłopakiem,  ale nie bardzo wiem, czy nadaje się na partnera. Chodzi o mojego „chłopaka”. Cudzysłów nie bez powodu, bo w sumie to taki luźny związek, spędzamy ze sobą mnóstwo czasu. Lubię go, może nawet coś więcej, ale zastanawiam się, czy powinnam go ze sobą zabrać.
To nie jest typ imprezowicza. Tak mówiąc między nami, to chyba nie nadaje się do tej roli. Myślałam nawet, żeby wziąć kogoś zupełnie innego, a jemu to jakoś wytłumaczyć. Może nie wprost, że nie potrafi się bawić. 
Kiedy wyobrażam sobie, że idę na zabawę z moim „chłopakiem”, to skacze mi ciśnienie. On zupełnie, ale to zupełnie się do tego nie nadaje.
Ogólnie to imprezowicz z niego średni. Raczej typ, z którym można fajnie porozmawiać, obejrzeć film, połazić po galerii albo muzeum. A studniówka to coś zupełnie innego - musisz zachwycać, olśniewać, zagadywać, tańczyć. Przynajmniej ja bym tego oczekiwała od partnera. Potrzebuję kogoś, kto bawi się lepiej i ma więcej energii ode mnie. Taki ktoś pociągnie temat i będzie fajnie. Boję się, że jak usiądę z moim „chłopakiem” przy stole, to już nie wstaniemy. Przegadamy noc, a inni będą nas obgadywać. Jestem raczej osobą żywą i chodzę na różne imprezy.
Marzy mi się krążenie między stolikami, śmiechy, piruety. Chciałabym przeżyć imprezę życia. Obawiam się, że z tym partnerem to nie będzie możliwe. Czy mogę o nim zapomnieć na jeden wieczór? Czy on zapomni mi, jeśli wezmę kogoś innego? Dla mnie to trudna decyzja.
Nie chcę tego zepsuć i go stracić. Lubię tańczyć w kółku razem z innymi. Chciałabym móc naprawdę się wybawić a nie siedzieć 8 godzin przy stole. Był kiedyś ze mną na urodzinach to nawet nie tańczył. Sam powiedział mi że do klubów nie chodzi. Co mam zrobić? Zapraszać innego kolegę z którym wybawię się i spędzę fajnie ten dzień i czy to przeszkadza z związku z moim ''chłopakiem''? Czy może powiedzieć mu ze już dawno z kimś się umówiłam? A pójść znowu zatańczyć poloneza i dwa razy na parkiecie kiedy ja tak lubię się wybawić? Nie wiem co zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór,

Najlepiej gdyby Pani otwarcie porozmawiała o tym z partnerem. Powiedziała mu jak ważna jest dla Pani jest studniówka i jak Pani by chciała ją spędzić. Może Pani zapytać czy Pani partner widzi się w tej roli, a  jeśli tak to dlaczego nie tańczy? Może pójdziecie Państwo przed studniówką gdzieś wspólnie potańczyć? Jeśli taniec jest dla niego barierą nie do przejścia, to ustalcie czy idziecie na studniówkę razem a Pani nie czuje się zobowiązana spędzić jej tylko przy stoliku. Nie wiem jak poważna jest Państwa relacja ale pisze Pani, że nie chce go stracić - na pewno szczerość będzie najlepsza w tej sytuacji.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.