Jump to content

Jak wybaczyć zdradę?


PK93

Recommended Posts

Witam,

Spotykam się z mężem od ponad 11 lat, od ok. 4 jesteśmy po ślubie. W tak krótkim małżeństwie wiele jednak przeszliśmy. On miał wypadek przez który prawie stracił rękę. Pół roku zajął powrót do stanu, że mógł 'normalnie' funkcjonować. Gdy ledwo udało się to przezwyciężyć zaszłam w ciążę, którą straciłam. Od tego momentu przestał rozmawiać, słuchał mnie i moich opowieści o tym jak to boli, ale nigdy nie chciał powiedzieć jak on się czuje. Po ok. 9 miesiącach zaczął się oddalać, ja chciałam starać się o kolejne dziecko, a on ciągle zbywał wszelkie cięższe tematy. Zaczął mnie unikać i odpychać. Próbowałam proponować psychologa. Rozmawiać, Płakałam. W styczniu już nie byłam niczego pewna i zapytałam się czy ma kogoś innego. Zaprzeczył. Zaszłam w kolejną ciążę - myślałam, że wychodzimy na prostą, a tydzień temu dowiedziałam się, że on ma romans. dziewczyna z pracy. Cios w samo serce. Boję się o dziecko i o siebie. Jestem rozdarta. On zaczął przepraszać, prosić o wybaczenie, podobno zerwał z nią. Ale to trwa od 5 miesięcy. Nie wiem jak mu zaufać. Najgorsze jest to, że cały czas go kocham, jest miłością mojego życia i złamał mi serce. Chciałabym wybaczyć, dla siebie i dziecka. Nie wiem czy jeszcze czy warto walczyć o naprawę małżeństwa czy odejść na zawsze. Wyprowadziłam się. Niczego nie jestem pewna. Chcę dać sobie czas, ale tak bardzo cierpię. Gdyby nie dziecko to chyba poddałabym się i po tych wszystkich przejściach coś sobie zrobiła. Śniłam o tym. Jak sobie z tym poradzić?

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Kolezanka. napisał:

Sprobujcie dac sobie troche czasu, jesli.sie wyprowadzilas, moze.sprobujcie prze jakis.czas spotykac sie na randki tak.jak.przed slubem? 

Na tą chwilę jakoś nie potrafię z nim rozmawiać o zwykłych sprawach. Jak mam pójść na randkę? Być może za jakiś czas będzie to jakieś rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, PK93 napisał:

Na tą chwilę jakoś nie potrafię z nim rozmawiać o zwykłych sprawach. Jak mam pójść na randkę? Być może za jakiś czas będzie to jakieś rozwiązanie.

Rozumiem, w takim razie daj sobie troszke czasu, moze pozniej znow zaproponuj terapie malzenska? 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Kolezanka. napisał:

Rozumiem, w takim razie daj sobie troszke czasu, moze pozniej znow zaproponuj terapie malzenska? 

Na terapie jesteśmy zapisani. Ciekawa jestem czy to pomoże mi jakoś to wszystko poukładać sobie w głowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.