Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Transseksualizm, czy to okłamywanie siebie?


sklo
 Share

Recommended Posts

Tak się zastanawiam, czy cały ten transseksualizm, to zwyczajnie choroba psychiczna, gdzie każdy pacjent zakłamuje swoją rzeczywistość, by uciec od spraw, z którymi nie może sobie poradzić. Zastępowanie wyzwań, których boją się podjąć, wyimaginowanymi problemami, na którymi już mają kontrolę?

Pytam się nie ze złośliwości, a z ciekawości i chęci zweryfikowania czy okłamuję siebie.

Link to comment
Share on other sites

@sklo Witam serdecznie na forum. W razie dylematów związanych ze swoją seksualnością warto rozważyć kontakt z seksuologiem. To będzie prawdopodobnie najbardziej kompetentna osoba, z którą można omówić tego typu kwestie. Wskazana jest konsultacja indywidualna, bo rozmowa na poziomie ogólnym czy wręcz filozoficznym, może nie odnosić się w wystarczającym stopniu do konkretnych doświadczeń danej osoby. Z tego względu nie udzielę żadnej odpowiedzi na postawione pytanie. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.