Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

sklo

Transseksualizm, czy to okłamywanie siebie?

Recommended Posts

Tak się zastanawiam, czy cały ten transseksualizm, to zwyczajnie choroba psychiczna, gdzie każdy pacjent zakłamuje swoją rzeczywistość, by uciec od spraw, z którymi nie może sobie poradzić. Zastępowanie wyzwań, których boją się podjąć, wyimaginowanymi problemami, na którymi już mają kontrolę?

Pytam się nie ze złośliwości, a z ciekawości i chęci zweryfikowania czy okłamuję siebie.

Link to comment
Share on other sites

@sklo Witam serdecznie na forum. W razie dylematów związanych ze swoją seksualnością warto rozważyć kontakt z seksuologiem. To będzie prawdopodobnie najbardziej kompetentna osoba, z którą można omówić tego typu kwestie. Wskazana jest konsultacja indywidualna, bo rozmowa na poziomie ogólnym czy wręcz filozoficznym, może nie odnosić się w wystarczającym stopniu do konkretnych doświadczeń danej osoby. Z tego względu nie udzielę żadnej odpowiedzi na postawione pytanie. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.