Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Nie mogę opanować mysli


Aneczka2021
 Share

Recommended Posts

Mam 30 lat, spotykam się od pewnego czasu z mężczyzna który ma 40. Pewnego dnia z sielanki zrobiła się hmm.. Kłótnia jakąś dobrą dusza powiedziała mu ze ja z kimś innym się spotykam. Co jest nieprawda sama w sobie. Robi mi wyrzuty dogaduje w tej kwesti, nie chce sprawdzić tego w zadem sposob(twierdzi, że chce ale w żaden sposób póki co tego nie robi, proponowałam wykrywacz klamstw sprawdzenie telefonu). Pokazuje czasem, że mu zależy ogólnie jest czułym empatycznym mężczyzna. On Leczy się na nerwice. Ja już emocjonalnie nie daje rady nie wiem czy to faktycznie się stało czy to jego wymyślne teorie. Kocham go, ale przez tą sytuację stałam się bardzo nerwowa, czuję że wchodzę w stan depresyjny, nie cieszy mnie prawie nic. Na tym też z lekka czuje, że cierpi moje dziecko. Co ja mam zrobić... Jak udowodnić swoją szczerość? Czy można to jeszcze uratować? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

pisze Pani, że traci Pani zaufanie do samej siebie bo partner uważa/podejrzewa, że Pani spotyka się z kimś innym "nie wiem czy to faktycznie się stało czy to jego wymyślne teorie."  Przede wszystkim powinna Pani przyjrzeć się na spokojnie sobie i zadać sobie pytanie "czy ja będąc z tym partnerem spotykałam się z kimś innym z intencją bycia w relacji czy w związku?".

Takie skupienie się na sobie i oparcie w sobie pomoże Pani odnaleźć się w tej sytuacji.

Jeśli, tak jak Pani pisze, nie było takiej sytuacji to oznacza, że partner nie potrafi poradzić sobie z własnymi przeżyciami i emocjami. Pani poza powiedzeniem "nie, nie spotykałam i nie spotykam się z nikim innym" nie powinna starać się udowodniać, że takiej sytuacji nie było.

Może Pani z nim porozmawiać dlaczego Pani nie wierzy i nie ufa i na czym w takim razie chce budować z Panią relację. Wzajemne zaufanie jest jednym z fundamentów związku więc jeśli go między Wami nie będzie to na czym Wasz związek ma się opierać?

Jeśli partner przeżył kiedyś zdradę czy odrzucenie to może powinien skorzystać z porady psychologa jak nie przenosić starego schematu zachowania na nową relację i jak radzić sobie z emocjami. jeśli partner jest pod opieką lekarza to powinien mu opowiedzieć o swoim nastroju i tworzeniu scenariuszy na bazie lęku.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Tak miał takie przeżycia i dość często wraca do tamtego czasu. Ówczesna partnerka zdradziła go z kumplem,ponoc nie jednym. Przez problemy zdrowotne nabawił się nerwicy i depresji. Chciałabym jakoś mu pomóc i podtrzymać nasze relacje bo dobrze nam ze sobą, nielicząc tej sytuacji z podejrzeniami. Jestem osobą która wierność stawia na pierwszym miejscu. Słysząc docinki co jakiś czas jest mi przykro i zaraz wybucham złością (on twierdzi, że skoro nie mam nic na sumieniu to po co nerwy) a ja już taka od zawsze jestem, złoszczę się z bezsilności jaka mam w sobie. Dowodów na potwierdzenie słów jakiegoś tam "znajomego" nie ma i nie będzie miec(bo nie było takiej sytuacji) chce coś zrobić ale nie wiem co. On nic mi nie chce powiedzieć w sensie kto to powiedział i co powiedział. Myślałam o terapii dla par ale czy to nam może jeszcze pomoc? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.