Jump to content

Problem z relacją mąż - żona


antogna93

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem kobietą mam 25 lat, jestem mężatką od jakiś 3 miesięcy. Przed ślubem (kościelnym) wydawało mi się że jesteśmy dobrą prą, mająca oczywiście swoje wzoty i upadki ale RAZEM chcieliśmy kroczyć wspólną drogą. Znamy się jakieś 5 lat, planowanie ślubu zaczeliśmy po 3 latach naszego bycia razem. Pochodzę z rodziny gdzie było nas trójka, + rodzice. Mój mąż jest jedynakiem wychowują go tak naprawdę kobiety bo tata ma taki zawód że bardzo często go nie ma w domu. 

Po ślubie, przeglądając jego telefon dowiedziałam się ze umawia się z innymi kobietami na sex spotkania, wysyła im zdjęcia penisa w zwodzie oraz oglónie ma wiele kont na różnych randkowych portalach. Oczywiście telefon wzięłam bez jego pytania. Na początku kiedy próbowałam go nakłonić do tego aby sam jakoś się przyznał kierowałam rozmowy  tak aby może jakoś cos powiedział ruszyło go sumienie że mnie oszukuje, ale nic to nie dało, więc postanowiłam zrobić kilka zdjęć tych rozmów żeby mieć dowód żeby mi sie poprostu nie wyparł tego. I pewnego dnia nie wytrzymałam w płaczu wykrzyczałam mu wszytsko co wiem, on oczywiście po pewnym czasie mojego płakania się przyznał. Że jest to prawda,że pisze z wieloma kobietami żeby się podniecić. Powiem od razu że jesteśy praktykującymi katolikami. I ślub Kościcelny jest dla nas bardzo ważny. Mój mąż jest psychologiem z zawodu, i to mnie jeszcze bardziej boli. Teraz niby tego nie robi ale ciągle chowa przede mną telefon nie potrafi pokazać mi go ciągle twierdzac że go kontroluje. w czasie narzeczeństwa umawiał się na randki z nowo poznanymi dziewczynami okłamywał ich że jest sam kiedy to ja przygotowywałam nasz ślub i wesele. 

 I to jest jeden kłopot a drugi że wszystko mówi swojej mamie ciagle chce do niej jeździć i była taka sytuacja że po naszej kłótni o te spotkania z kobietami zadzwonił do niej i nagadał na mnie nieprawdę co też wyczytałam z smsów pisanych z nią. Które ona kazała mu usuwać a on tego nie robił.   Mój mąż jest osobą bardzo pretensjonalną, to odemnie wymaga żebym mu pomagała podwałą robiła coś za niego, nie wiem przed ślubem mieliśmy razem wszystko robić, a teraz jak jedzie do rodzinnego domu mi mówi że ona sam pojedzie bo musi to i tamto zrobić a jak zadaje pytanie co musi zrobić to mi powtarza że nie mogę go kontrolować. Jest osobą bardzo nerwową jak coś tylko nie idzie po jego myśli wpada w szał. 

Nie umiem mu tego zapomnieć chodź bym bardzo tego chciała ostatnio powiedział mi że to jest moja wina bo bez pytania sprawdzałam jego telefon a tak bym nic nie wiedziała. 

Może to faktycznie jest moja wina może to ja popełniam gdzieś błąd.  Nie wiem co mam robić. Jak mam mu wybaczyć i zapomnieć skoro on nie widzi tu żadnej swojej winy.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

To nieprawda, że to twoja wina. Niestety, były wcześniej sygnały, że twój mąż jest osobą niedojrzałą i niegodną zaufania. Takiej osoby nie można zmienić, wychować. Życie z kimś takim to wieczna wojna, szarpanina. Naprawdę szkoda życia na człowieka, dla którego nie jesteś ukochaną, jedyną i najważniejszą. Warto walczyć o miłość, zasługujesz na nią. Z nim nigdy nie będziesz miała poczucia bezpieczeństwa. Zawsze będzie cię lekceważył i próbował zdradzić, skoro robił coś takiego w okresie narzeczeństwa - bez żadnego poczucia winy, skrupułów, a ty jeszcze przygotowywałaś ślub? Po co? Po co chcesz z nim być? Zasługujesz na miłość, a to nie ma z nią nic wspólnego. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.