Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

didzejka1985

Bezpłodność a depresja

Recommended Posts

Witam,

mam 36 lat i jestem w kompletnym dołku psychicznym i emocjonalnym. Około 3 lat temu okazało się, że mąż jest bezpołodny. Naszym marzeniem zawsze była pełna rodzina, więc był to dla nas ogromny cios. Wspólnie ustaliliśmy, że decydujemy się na adopcję. Niestety procedury trwają już blisko dwa lata, a nie widać żadnego światełka w tunelu. Zaczęłam myśleć, że ja chciałabym to dziecko jednak urodzić. Mąż nie chciał skorzystać z dawcy i inseminacji, dlatego nie próbowaliśmy w tym kierunku. Z każdym dniem jestem coraz bardziej przytłoczona, nie tylko tą sytuacją ale myślami o zdradzie, znalezieniu dawcy na własną rękę. Nasz związek przechodzi kryzys, praktycznie ze sobą nie sypiamy. Na zewnątrz się uśmiecham, bo taką mam naturę, ale w środku jestem zrozpaczona. Nie wiem, jak sobie z tą sytuacją poradzić. Coraz rzadziej mam chęć wstać rano z łóżka.

Link to comment
Share on other sites

Wyobraź sobie teraz jak bardzo jest to dla niego ciężkie, że nie może dać Ci tego czego najbardziej pragniesz. Zgodził się na adopcje, a ogólnie jest przyjęte, że mężczyźni nie są w stanie, nie są gotowi na takie kroki. Zdrada to najgorsze co mogłabyś mu zrobić, to tzw. gwóźdź do trumny. Ten człowiek mógłby sobie z tym nie poradzić. Napisałaś, że masz 36l  na adopcje czekacie 2l to zaczekajcie jeszcze, idźcie do adwokata, dopytajcie co możecie zrobić żeby ta adopcje przyspieszyć.  Jeżeli nie jesteś w stanie tyle wytrzymać, to przed zdrada odejdź lepiej od Niego, a dopiero spełniaj swoje marzenie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.