Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Podejrzenie depresji


Recommended Posts

Cytat

od dwóch miesięcy dzieje się ze mną coś dziwnego, mam problemy w zasypianiu, trace apetyt i zauważylam spadek wagi. przestałam wychodzić z domu, każda czynność jest dla mnie wyzwaniem, najchetniej nie wstawałabym z łóżka. Wychodze tylko do pracy, ewentualnie do sklepu. Od początku roku mam wiele problemów, zmieniłam pracę, ciagle odczuwam lęki że sobie nie poradze, nie mam żadnych celów w życiu nie wiem nawet co mam ze sobą zrobic. Ciagle jestem zmeczona, wszystko mnie boli i najchetniej ciagle bym spała, nie umiem tego przezwyciezyc... konczy sie to lezeniem w łozkui patrzeniem w sufit. na niczym nie umiem sie skupic, ciagle o czyms zapominam. Meczy mnie to bo kiedys bylam zupelnie inna, nie mam wielu znajomych, nikogo z kim moglabym porozmawiac.

Szanowna Pani,

obawiam się, że Pani przypuszczenia mogą być zasadne, jakkolwiek diagnoza depresji nie odbywa się wyłącznie w oparciu o analizę objawów, ale i w drodze wykluczenia innych dolegliwości, które również mogą skutkować tego rodzaju odczuciami.

Pokrzepiające, że stosunkowo szybko zaczęła Pani szukać pomocy. Im prędzej rozpocznie się leczenie, tym lepiej – zwłaszcza w przypadku domniemanej depresji, ale także w przypadku ewentualnych innych przyczyn złego stanu.

Na ten moment proponuję wypełnić znajdujące się tutaj kwestionariusze:

 

 

 

Wyniki stanowić będą pomoc przy diagnozie, ale również dadzą Pani lepszy wgląd w swój obecny stan. Warto je sobie zapisać.

Zalecany jest kontakt ze specjalistą w celu rozpoczęcia leczenia. Nasz gabinet oferuje taką pomoc również za pośrednictwem Internetu (psycholog online).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.