Jump to content
Karolina94

Wybuch złości

Recommended Posts

Witam,  mam na imię Karolina. Piszę tu, ponieważ boję się o mojego męża. Kamil ma 32 lata i pracuje jako konsultant telefoniczny. W pracy często ma do czynienia ze złością ludzi którzy do niego dzwonią, a sam musi rozmawiać spokojnie. W domu jak i za kierownicą bardzo często wybucha krzykiem z powodu bardzo błahych spraw, które zazwyczaj nie są zależne od niego. Np. zbyt wolnej jazdy drugiego kierowcy, długiego ładowania się strony internetowej w telefonie, Gdy nie pamięta gdzie coś położył i musi tego szukać, albo gdy zapomni czegoś wziąć i musi po to wracać. Gdy coś się psuje albo nie działa jak powinno. Często oskarża mnie gdy coś mu nagle ginie. Krzyczy, przeklina, trzaska drzwiami. Boję się że gdy będziemy mieć dzieci, nie przestanie wybuchać a one będą się go bały. Kamil uważa że nie ma problemu, i nie potrzebuje psychiatry. Chciała bym wiedzieć jak mogę złagodzić jego wybuchy i jak mogę mu pomóc. Nie daje sobię nic powiedzieć i uważa swoje zachowanie jako normalne. Nawet gdy pokazałam mu nagranie, zaczął się śmiać i podziwiać swoje odbicie. Gdy jest w domu, obracam wszystko w żart i często mi się to udaje. ale gdy chodzi po piwnicy i wszyscy sąsiedzi słyszą, to już nie jest tak kolorowo. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

nie wiem czy konieczna jest pomoc psychiatry na tym etapie. Mąż ma problemy z kontrolowaniem i konstruktywnym wyrażaniem złości, ale tego można się nauczyć.

Złość jest takim uczuciem, które potrafi się kumulować i przenosić na inne sytuacje. Pisze Pani, że mąż ma bardzo obciążającą emocjonalnie pracę. Na pewno doświadcza złości swoich rozmówców. Być może przechodził szkolenie jak radzić sobie ze złością w pracy. Te same sposoby może stosować w domu.

Jeśli nie miał to gdy zauważy u siebie złość powinien próbować się zatrzymać, rozluźnić mięśnie i głęboko oddychać. Może wyjść z pokoju na chwilę. W obniżeniu napięcia pomaga samo powiedzenie o tym, że się złości. Ważne aby zastanowił się co go irytuje lub złości. Co może zrobić aby rozwiązać tę sytuację?

W redukcji złości pomagają ćwiczenia fizyczne rozciągające mięśnie, relaksacja, joga.

Może też znaleźć dla siebie terapię dotyczącą emocji. Taka terapia dostępna jest też on-line.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.