Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Zamknięty w sobie


Recommended Posts

22 lata, singiel

Witam,

Od dłuższego czasu mam problemy z samooceną i czuje się bardzo samotny, mimo że utrzymuje dobre relacje z rodziną i przyjaciółmi nie czerpie radości z życia(mam hobby, uprawiam czynnie sport). Nie potrafię się otworzyć przed przyjacielem, którego znam całe życie, żeby porozmawiać o moich uczuciach. Nigdy nie byłem w związku i na nic takiego się nie zanosi, mimo, że wiele kobiet się we mnie podkochiwalo, jednak sam nie uważałem się za godnego dla nich. Często mam problemy z zaśnięciem i w głowie kłębią mi się myśli. Jedyny moment w którym się trochę otwieram, to kiedy jestem pod wpływem alkoholu, znajomi się śmieją, że jestem dwoma różnymi osobami. Chciałbym móc rozmawiać otwarcie z ludźmi, jak człowiek, ale coś mnie trzyma. 

Jesli chodzi o dzieciństwo, to było najnormalniejsze w świecie.

Edited by Kamil11
Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

jeżeli Pan chce zmiany to zrobił już Pan pierwszy krok. Następny krok to dowiedzieć się co Pana blokuje przed kontaktem z innymi osobami, czy to jest niska samoocena, o której Pan pisze i dlaczego tak Pan się ocenia - czy w ogóle są do tego podstawy. Może Pan lepiej poznać i zrozumieć siebie w procesie psychoterapii - jeden wpis na forum nie wystarczy aby dokonać w sobie zmiany. Niezbędne jest kilka konsultacji z terapeutą, które mogą odbywać się on line.

Natomiast przestrzegam Pana przed piciem alkoholu w celu dodania sobie animuszu i stania się bardziej towarzyskim. To pułapka, która może prowadzić do nałogu.

pozdrawiam,

Katarzyna

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.