Jump to content

niezgoda małżonków co do opieki nad dzieckiem


hope

Recommended Posts

mam problem z mężem dot opieki nad ponad rocznym dzieckiem. Dziecko ma nianię którą uwielbia, nic dziwnego ta daje mu całe swoje serce, dużo śmiechu i zabawy. Dziecko jest z nią od 2 miesiąca życia, czyli już rok. Moje dziecko jest wrażliwe i silnie związane z mamą, przez co mało kogo akceptuje (do nikogo innego poza rodzicami i nianią nie pójdzie na rączki choćby nie wiem co). Problem polega na tym ze mój mąż nie akceptuje tej niani. Dręczy ja psychicznie ciągle poprawiając błędy językowe np gdy ta zwróci się do dziecka w trzeciej osobie, krzycząc na nią gdy mówi do dziecka z mniejszej odległości niż metr (zarzucając że pluje mu w twarz), grożąc wyrzuceniem z pracy, czepiając się wszystkiego. Ona to przezywa, zdarzyło jej się popłakać, ale przychodzi bo jest związana z dzieckiem i wie że mi na niej zależy. Mąż mówiąc o niej nazywa ją przezwiskami (nie w jej obecności), ciągle doszukuje się jej złego zachowania nie zauważa nic dobrego co ona robi, a robi wiele „nadprogramowo”. Wyrzuca ją do domu po 2 godzinach pracy, bo teraz on będzie zajmował się dzieckiem (nie ważne ze dziecko nie zjadło jeszcze obiadu, a on mu nie poda…) itd. Niania przychodzi tylko na 4 godziny dziennie w tygodniu wiec mąż okazji by pozajmowć się dzieckiem ma na prawde sporo…robi to złośliwie. Gdy nie ma niani zajmie się dzieckiem może 2 razy po pół godziny w ciągu dnia. Ja jestem bardzo zadowolona z niani. Uważam że jest wspaniała dla dziecka i dla mnie. Pomaga w domu, gdy może. Myślę że mąż jest o nią zazdrosny i o jej relacje z dzieckiem. Najbardziej drażnią go „jej piski” jak sam mówi, czyli wtedy kiedy niania się świetnie bawi z dzieckiem. On nie potrafi tak się bawic z dzieckiem aby się śmiało. By osiągnąć taki efekt musi włożyć dużo wysiłku np. skakać z nim lub energicznie tańczyć . Ponieważ niania mimo dręczenia nie odchodzi sama mąż zapowiedział, że wyrzuci ją z pracy i zatrudni nową… nie zważając na przywiązanie dziecka i moje preferencje… bo on jest ojcem i ma prawo decydować o tym z kim będzie jego dziecko. Sam jest raczej osobą nie umiejąca nawiązywać dobrych relacji z ludźmi. Nie ma przyjaciół, nie utrzymuje kontaktu z rodziną, ma problem z „lubieniem” kogokolwiek…dlatego jego antypatia nie zrobiła na mnie wrażenia, ale jej skala już tak i to definitywne stawianie na swoim. Ja w czasie gdy jest niania zazwyczaj jestem w pracy a mąż w domu ponieważ ma własny biznes i dużo czasu (to co się dzieje widzę na monitoringu, nie mam szans interweniować). Nie wiem co robić. Zależy mi by nie narazić dziecka na zostawanie z nową obca osobą i by nie rezygnować z osoby którą dziecko bardzo lubi i bezpiecznie się przy niej czuje, osoby której mogę w 100 % ufać dlatego że mąż jej nie lubi i „nie chce z nią razem siedzieć”. Wpadłam na pomysł aby niania jeździła ze mną do pracy, ale dziecko w tym czasie ma drzemkę a tam nie miałoby warunków do spania (za głośno) plus zimą byłoby trudno zapełnić ten czas, bo spacery i place zabaw odpadają… Jak rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.