Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Klaudex44

Czy mam depresję?

Recommended Posts

Jestem 21 letnia dziewczyna chciałam po prostu powiedzieć że od 14 roku życia zmagam się ciągłym smutkiem przez sytuację w moim życiu i ciężko mi czasami poradzić sobie samej , nie mam chęci do kontaktu z ludźmi, brak apetytu i mogłabym cały czas leżeć w pokoju i płakać jedyne co czasami mnie uspokaja to muzyka ale nie zawsze albo po prostu płacze dopóki nie zasnę, chciałabym się doradzić czy ciągły smutek i brak chęci w braniu udziału w czynnościach codziennych coś wnioskują? Boję się iść do psychologa wiec chciałabym wstępnie się dowiedzieć tutaj 

Link to comment
Share on other sites

Odizolowanie sie od ludzi to na pewno nie jest dobre rozwiązanie. Jeżeli masz bliskich ,przyjaciół znajomych , ludzi którym na tobie zależy staraj się utrzymywać z nimi kontakt . Jeżeli ktoś miałby ci pomóc wyjść z tego dołka to na pewno oni . Samotność to najgorsze co może być . Myślę że apetyt i ogólne chęci do życia mogą wrócić poprzez rozmowę z najważniejszymi dla Ciebie osobami a jeżeli czujesz że powinnaś skorzystać z terapii to może faktyczni jest to jakieś rozwiązanie ? Nie zaszkodzi a spróbować jak najbardziej można .

Link to comment
Share on other sites

@Klaudex44

płaczliwość, smutek, apatia, brak apetytu, izolacja od innych czy niechęć do wykonywania czynności świadczy o obniżonym nastroju. Przyczyną nie musi być tylko depresja. Podobne objawy może też wywoływać niedoczynność tarczycy. Powinna Pani zgłosić się do lekarza endokrynologa, wykluczyć najpierw choroby somatyczne a dopiero potem udać się na konsultację do lekarza psychiatry.

Niech Pani zadba o siebie, po to są specjaliści aby Pani pomóc. Nie trzeba się ich obawiać.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.