Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Śmierć dziecka po porodzie


MILI
 Share

Recommended Posts

Proszę o wsparcie!

29 lipca tego roku urodził się syn 1300g. Apgar 8,8,9,9. Poród spowodowany założeniem szwu przez lekarza.  Był zdrowy silny. W trzeciej dobie stwierdzono zakażenie szpitalne gronkowcem. Antybiotyk to zwalczyl. W 6 dobie stwierdzono zakażenie najcięższą bakterią szpitalną klabsiella. Dziecko z dnia na dzień w coraz gorszym stanie. Od poczatku bylam przy dziecku calymi dniami przy inkubatorze. Widzialam wiele bledow lekarskich, pielegniarek i cierpienia synka. Mimo slabego juz serca wywalczylam dialize, ktora sie udala. Jednak godzine pozniej synkowi stanelo serduszko. Jak żyć że świadomością, że twoje dziecko by żyło gdyby nie błędy o zakażenie. Kolezanki z oddziału i ich dzieci też były narażone, ale ich dzieci żyją. 

Jak mam zająć się swoimi dziećmi, domem i mężem? Biorę leki  i nic nie czuje i nie funkcjonuje wogole. Jak nie biorę to chce zniknąć. Jak mam myśleć nie wierząc w Boga?

Link to comment
Share on other sites

Pani strata jest ogromna i wywołuje we mnie głęboki smutek.

Prosi Pani o wsparcie i pomoc w przeżyciu tej bolesnej straty i w dalszym funkcjonowaniu. Aby doznać ulgi i akceptacji trzeba przeżyć całą żałobę. Żałoba ma początek, ale też i koniec. To jest proces, który składa się z kilku faz:

- niedowierzanie, że to się wydarzyło

- gniew i bunt: dlaczego to się wydarzyło, kto zawinił

- chronienie siebie: wycofanie się, objawy podobne do depresji, doświadczanie nieodwracalności straty

- akceptacja straty

- pogodzenie się

Ta trzecia faza, w której prawdopodobnie Pani teraz się znajduje jest najboleśniejsza, najtrudniejsza, pełna żalu i rozpaczy. Ale minie, chociaż teraz Pani może się to wydawać niemożliwe. Nie ma określonego czasu ile trwa każda faza żałoby.  Na pewno zrozumienie wszystkich etapów i przeżycie świadomie żałoby przy wsparciu innych osób przynosi ulgę. Uważam, że w Pani sytuacji lepszą formą niż pisanie byłyby rozmowy z psychologiem i jego wsparcie w trudnym dla Pani czasie.

Niektórym osobom w przeżywaniu żałoby rzeczywiście pomaga wiara w Boga lub w jakąkolwiek Siłę Wyższą czy Sprawczą, natomiast nie jest to konieczne. Rozmowa z Bogiem, może być formą ucieczki od rozmowy ze sobą i spotkania się z własnymi uczuciami. 

Życzę Pani siły oraz wielu życzliwych ludzi wokół Pani.

Chciałabym Pani pomóc,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, że mnie pani wysłuchała. Mam wsparcie rodziny. Jednak czuję się z tym bólem sama i boję się, że już nie będę mogła normalnie żyć, a dzieci i mąż tego oczekują. 

Jestem umówiona do psychologa, ale nie wierzę w to, że mi pomoże. Lekarze są bezduszni już tego doświadczyłam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.