Jump to content

Zdrada i śmierć


Recommended Posts

Mam 60 lat, mąż był o trzy lata starszy . Cztery tygodnie temu , cztery dni po moim wyjeździe do pracy,  nagle , w domu , zmarł mój mąż. NZK- taka była przyczyna nagłej  śmierci.

Tragedia, szok, ja i moje dorosłe córki przeżyłyśmy i nadal przeżywamy , razem z całą rodziną tę straszną tragedię.

To był dla nas cios.

Drugi cios, w samo serce,  otrzymałam ja i córki, kiedy po natychmiastowym przyjeździe do domu, kiedy nas powiadomiono co się wydarzyło, odkryłyśmy że mój ukochany i jedyny mąż, przez czas mojej nieobecności, sprowadził sobie jakąś kobietę i uprawiał z nią dość intensywnie sex. Dowiedziałam się od sąsiadów że  widzieli go z kobietą na leżakach , na naszym tarasie .

Znalazłam erotyczne akcesoria, które nie należały do mnie ( damski wibrator, prezerwatywy, i 2  płyty dvd z ostrym porno, oraz puste opakowanie po zużytych tbl na erekcję , do kupienia bez recepty, polski  odpowiednik ( Viagry) Coś potwornego przeżyliśmy. Ja nie mogę się z tego otrząsnąć. Nagła , ogromna strata-jego śmierć i świadomość że zdradzał mnie, w tak potworny sposób, w naszym  nowo wybudowanym domu, który miał być dla naszej rodziny azylem, miejscem do którego każdy z ochotą przyjeżdżał, w domu gdzie mnóstwo zdjęć naszych wnuków , naszych córek. Świadomość że po prostu prawdopodobnie nie  wytrzymał takiego maratonu sexu.  Po prostu poużywał sobie i jestem pewna że w następstwie tego zmarł. Nie spodziewał się takiego zakończenia.  Jak mam żyć dalej, jak sobie poradzić po takich ciosach. Już sama śmierć ukochanej osoby jest potworna , do tego wiadomość że było się zdradzaną, to jest za dużo, Pomóżcie mi przejść przez tą traumę . Nie potrafię tego zrozumieć, tego bezsensu, tej bezsensownej śmierci i tego co nam wszystkim zrobił.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pani Bożeno, 

wyobrażam sobie, że jest Pani teraz w szczególnie trudnej sytuacji, spotkało Panią zdarzenie niespodziewane, szokujące, tragiczne. Dowiedziała się Pani nie tylko o śmierci męża, ale też o zdradzie. 

Te niefortunne zdarzenia na pewno będą wiązały się z wieloma trudnymi emocjami, często skrajnymi czy sprzecznymi. W najbliższym czasie może Pani czuć dużo złości, smutku, bezradności, frustracji, wstydu. To normalne. Proszę podejść do siebie z dobrocią, wyrozumiałością - ma Pani teraz prawo przeżywać trudne emocje. Czytam, że od śmierci męża minął dopiero miesiąc. Proszę pamiętać, że każdy przeżywa żałobę w swoim tempie, na swój sposób, nie ma jednego, idealnego schematu.

Czytam, że ma Pani dorosłe córki, wnuki, jest Pani aktywna zawodowo. Być może to, co Pani ma - a ma Pani dużo, okaże się pomocne w poradzeniu sobie z tą trudną sytuacją. Doceniam, że ma Pani odwagę prosić o wsparcie, szuka Pani rozwiązań, zależy Pani na tym, żeby uporać się z tym trudnym doświadczeniem. Być może użyteczne byłoby wsparcie rodziny, bliskich lub uzyskanie profesjonalnego wsparcia psychologicznego. Ważne, żeby zadbała teraz Pani przede wszystkim o siebie - o odpowiednią ilość snu, jedzenie, odpoczynek, cokolwiek czego teraz Pani potrzebuje. Zadbanie o siebie to wyraz odpowiedzialności, a nie lenistwa czy egoizmu - proszę o tym pamiętać. 

Pozdrawiam, 

Magda 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.