Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Hipochondria?


Hazel
 Share

Recommended Posts

Mam 19 lat, właśnie ukończyłam technikum zawodowe o profilu informatycznym. I czuję, że już nie daję rady. Od stycznia zmagam się z paskudnym lękiem o moje zdrowie - myślę, że to mogło być wywołane silnym bólem w dolnej części brzucha, przez co musiało być wzywane pogotowie. Ale ja nie o tym.
Od pewnego czasu już byłam pewna, że ten etap mam już za sobą. Byłam spokojna, szczęśliwa. Do czasu. Moja głowa, czy raczej kark zaczął mieć dziwne tiki, przez co minimalnie porusza całą głową, bądź mocno nią trzęsie przez jakąś sekundę. Dodatkowo ostatnio przykładając sobie palce do szyi czułam, jakby serce stanęło mi na dwie sekundy, po czym zaczęło bić bardzo mocno, a ja sama poczułam falę gorąca w klatce piersiowej, która już po chwili zmieniła się w ostre zimno. Dziś przed drzemką serce łomotało mi jak oszalałe nie pozwalając zasnąć, a gdy już usnęłam i później się obudziłam, czułam jak serce łomocze dalej i łaskocze mnie klatka piersiowa.
Teraz ciągle chodzę spięta i zestresowana. Nie mam możliwości odwiedzić żadnego lekarza, włącznie z psychiatrą. Przyjmuję obecnie Escitil i na początku mi nawet pomógł, ale teraz czuję, jakby już kompletnie nie miał efektu. Nie wiem co robić. Czy to nadal tylko hipochondria, czy już coś gorszego...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.