Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg


patrycja0503
 Share

Recommended Posts

Wszystko zaczęło się od tego że po liceum o profilu biologicznie chemicznym nie poszłam ma studia z tym związane. Miałam ogromny wybór między pielęgniarstwem a pedagogika. Ostatecznie wybrałam pedahogikę Ale teraz ciągle myślę o tym co by było gdybym wybrała pielęgniarstwo lub inne studia związane z biologia lub chemia. Wszyscy z liceum poszli właśnie na pielęgniarstwo, farmacja, biotechnologia itp. Problemu raczej że znalezieniem pracy nie będą mieli , a ja sama nie wiem co robić. Nie chce żeby studia poszły na marne. Podobno to przez to że mam za wysokie ambicje ,ale także przez to że mam niskie poczucie własnej wartości 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

piszesz o tym, że poszłaś na studia inne niż koleżanki i koledzy z liceum.

Przyjrzyj się sobie z czego wynikają Twoje wątpliwości odnośnie podjętych przez Ciebie studiów. Czy może to z powodu poczucia odmienności, że wybrałaś inaczej niż koledzy? Czy uważasz, że Twój kierunek jest gorszy?

Druga sprawa to zastanów się czym się chcesz zajmować w przyszłości czyli czy chcesz być pielęgniarką, farmaceutą, biotechnologiem czy też pedagogiem/nauczycielem? Czy wiesz na czym polega każde z tych zajęć i z czym się wiąże? Co Ci się podoba i co Cię interesuje? Czy chodzi Ci tylko o ukończenie studiów czy wiążesz z nimi swoją przyszłą pracę zawodową?

Kwestia możliwości zatrudnienia i wynagrodzenia jest bardzo ważna ale równie ważne jest to aby praca na którą być może poświęcisz wiele lat swojego życia po prostu Cię interesowała.

Jeśli stwierdzisz, że jednak pociąga Cię inny kierunek studiów niż pedagogika możesz zastanowić się nad zmianą. To się często zdarza, że młodzi ludzie mają ogólną wiedzę o danym zawodzie lub nie potrafią się określić co by chcieli robić.

Możesz na ten temat porozmawiać z psychologiem czy doradcą zawodowym.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Tak to głównie wynika z poczucia odmienności i tego że mój kierunek powszechnie uważany jest za gorszy. Aktualnie pracuje w żłobku jednak mam wątpliwości jeżeli chodzi o kwestie finansowe. Wiem że na pewno chciałabym pracować z dziećmi bo to uwielbiam. Wydaje mi się że nie potrafiłabym odnaleźć się w zawodzie biotechnologa czy farmaceuty. Studiuje bo chce zająć się zawodowo tym, nie dla samego papierka.

Link to comment
Share on other sites

Tak to głównie wynika z poczucia odmienności i tego że mój kierunek powszechnie uważany jest za gorszy. Aktualnie pracuje w żłobku jednak mam wątpliwości jeżeli chodzi o kwestie finansowe. Wiem że na pewno chciałabym pracować z dziećmi bo to uwielbiam. Wydaje mi się że nie potrafiłabym odnaleźć się w zawodzie biotechnologa czy farmaceuty. Studiuje bo chce zająć się zawodowo tym, nie dla samego papierka. Myślałam tez o psychologii ale mysle ze aby byc psychologiem samemu trzeba poukladac swoje zycie. Przeraża mnie wizja zaczynania studiow od nowa , w gre wchodza tylko studia zaoczne płatne. Jednakże nie mam sprecyzowanych wyborów co bym chciała robić w przyszłości

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.