Jump to content

Jak rozmawiać z egocentrykiem?


S107

Recommended Posts

Witam! Mam 29 lat, jestem mężatką prawie 9 lat. Szczęśliwą, choć z problemami. Odkąd mąż zmienił pracę na taką, gdzie jest szczęśliwy (nauczyciel) bardzo poświęca się temu zajęciu, a na kwarantannie robi to od rana do wieczora, rozmawiając przez telefon. Jest ekstawertykiem i bardzo ciężko znosi sytuację, a zeszło się to też z jego "fazą" na rozmowy z ludźmi. Odkąd się znamy, ma takie etapy, czasem chce być ciągle ze mną, innym razem ciągle z ludźmi i ciągle muszę być gotowa na jego zmiany. Kiedy się z czegoś wypala, znowu spędza ze mną dużo czasu, staje się bardziej romantyczny i tak w kółko. W moje urodziny było mi przykro, że nic nie przygotował i tłumaczył, że w tej sytuacji nie ma na nic siły i że wyolbrzymiam problem. Przy czym wcześniej nagrywał z innym nauczycielem wideo z życzeniami dla podopiecznej, żeby "nie było jej smutno w urodziny w kwarantannie". Raz potrafi być ideałem, a inym razem mam wrażenie odrzucenia. Czuję się zepchnięta na dalszy plan. Często słyszę, że przesadzam z moimi problemami, nawet jeśli proszę o posprzątanie po sobie. Kiedy kolejny raz poczułam się niezrozumiana i usłyszałam, że nie będzie robił niczego na siłę, nie wytrzymałam i powiedziałam, że patrzy tylko na siebie, że ciągle mówi o sobie i że wygląda to tak jakby był narcystyczny i że znajomi też to widzą. Na co on zaczął obrażać naszych przyjaciół, bo zapytali, dlaczego poszedł sobie z naszej wspólnej wideorozmowy i wolał gadać z uczniami. Stwierdził, że nikt go nie będzie pouczał itp i że skoro nie chcemy słuchać o nim, to on już nie będzie nic mówił o sobie... Od prawie tygodnia w ogóle nie rozmawiamy. Dwa dni temu dałam mu list, gdzie przeprosiłam za swoje agresywne słowa i wytłumaczyłam, że nie będę przepraszać za swoje emocje, kiedy mi przykro lub płaczę, bo mam do tego prawo. Skupiłam się na swoich emocjach i na tym, co mnie boli. Napisałam, że czekam na jego opinię, jak chciałby żebym z nim rozmawiała i co możemy ulepszyć. Ujęłam tam też fakt, że ciągle muszę się dopasowywać do jego "faz", na co on ma akurat ochotę i brakuje mi równowagi. Dodałam, że nie przyjdę po jego uwagę, bo nie czuję się potrzebna, jeśli nie chce ze mną spędzać teraz czasu. On wciąż na to nie reaguje, mimo że czytał ten list. Nie wiem już, czy powinnam milczeć, czy oczekiwać reakcji. Staram się skupić na sobie, ale czuję się coraz gorzej z tym wszystkim. To połączenie złości za to ignorowanie i strachu, co teraz będzie. Czy dobrze interpretuję jego zachowanie? Nie pomaga ani spokój, ani złość i już nie wiem, jak rozmawiać. Proszę o pomoc :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.