Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Czuję się załamana. Złamana psychicznie. 

Po ostatniej kłótni. O byle co. O mały głupi szczegół, który jest tyle istotny co wczorajszy śnieg. Pół nocy przepłakałam bo on tak krzyczał i nie pozwolił nic sobie powiedzieć. Racja musi być zawsze po jego stronie. Każda moja odpowiedź jest przez niego nazywana "Ty zawsze masz jakieś ale". Aż w końcu podczas tego płaczu poczułam, że mam już dość. Że to nie ma sensu takie płakanie. Że w ogóle po co czuć. I chyba od tamtej pory przestałam. Już nic mnie nie denerwuje, nic nie cieszy, nie stresuje. Czuję się pusta w środku. Bez niczego. Byle by przeżyć kolejną minutę, godzinę, dzień. Chyba razem ze łzami wyzbyłam się całych swoich emocji. A najgorsze jest, że on każe mi się ogarnąć i znowu być sobą. Ale ja nie wiem jak. I znowu słyszę jego krzyk i wyrzuty. Ale tym razem one nic nie dają. Nie czuję się przez nie źle. Nie chce mi się płakać słysząc jak on się drze. Po prostu czekam aż skończy. Wtedy każe mi się przytulić i to robię. Chce bym podała mu picie, przyniosła obiad, odpowiedziała na pytanie - robię to i już. Bez żadnego uczucia.

Ale ja chcę znowu czuć. Znowu czerpać radość ze śmiania się, z płaczu. Chcę mieć własnie zdanie, móc się z nim nie zgodzić. Ale nie wiem jak. Nie potrafię. Czuję się złamana. 

Co mi jest? Czy to tylko moje widzimisię? Chcę znowu czuć.

Proszę pomóżcie. 

Link to comment
Share on other sites

@zła_przeszłość

Trudno jest się ustosunkować do tak szczątkowych informacji, ale spróbuję. Jeśli w związku źle się dzieje, początkowo wywołuje to silne emocje mobilizujące do starań o poprawę sytuacji. Jednak po przekroczeniu pewnej granicy nastaje obojętność. Pozorny spokój, który nierzadko poprzedza rozstanie. W tym stanie człowiekowi przestaje zależeć, odcina się, dystansuje. To znak, że naprawdę jest niedobrze w danej relacji. Być może nie jest jeszcze za późno na psychoterapię dla par w celu poprawy jakości związku, by mogła Pani znowu coś poczuć. Prawdopodobnie to już tzw. ostatni dzwonek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.