Skocz do zawartości

Nie daje rady


Jake

Polecane posty

Cześć 

Na wstępie dziękuje że takie forum istnieje

Piszę ten post ponieważ może to moja ostatnia deska ratunku, wcześniej w miarę sam jakoś dawałem sobie rade z problemami. Mój ojciec zostawił mnie jak chodziłem do 3 kl podstawowej , wtedy moja matka sprowadziła do domu partnera. Jej partner jak tylko wyjadałem słodycze czy spóźniłem się z szkoły darł mi karty i rzucał na dywan ( zbierałem wtedy karty z piłkarzami) Ojciec się interesował mną póki moja babcia (jego matka żyła ) czyli rok po tym jak odszedł bo babcia na raka zmarła. Moja matka założyła moim kosztem rodzinę jej rodzice moi dziadkowie wytykali błedy Ojca mi, dziecinstwa nie miałem uczyłem się cały czas u dziadów , nawet rodzina dalsza się smiała z tego. Ojczynowi zacząłem się stawiać na przełomie Gimnazjum / Liceum wtedy ten matke namawiał by nawet na śniadanie mi do szkoły nie dawała. Gdy tylko on mnie wyzywał od darmozjadów itp i powiedziałem dziadkom to trzymali jego stronę. Przełom był jak byłem w 2 kl liceum wtedy zacząłem mocno oszczędzać pieniadze, często za jakieś 5zł wygrywałem pieniadze u bukmachera , pieniadze miale też czasem na imieniny urodziny i odkładałem sobie. Wtedy moim celem było ukończenie liceum odłożenie małej sumy i pójście na AWF bo od zawsze sport kochałerm piłke nożna zwałaszcza,ale nie udało się. Mój ojczym awanturował się pił nie mogłem z pokoju wychodzić poniewaz nie dostsowałem sie do jego zasad. Miałem nawet sms jak groził pobiciem mi czy jak był pijany awantury robił w swieta ruter rozwalił , nikt mnie w rodzinie nie poparł dziadkowie mieli w dupie to. Szkołę wczęsniej zmieniłem bo chodziłem do technikum,ale w 2 klasie nie dałem rady miałem mieć komisa wiec poszedłem do nowej wtedy do 2 klasy liceum . W 3 klasie musiałem zrezygnować ponieważ matki partner był zły że mu sie nie podporządkowałem myć mi sie zabraniał ,jeść , sprawe po czasie zgłosiłem nawt na policje ,ale nic z tym nie zroibli bo miałem 18 lat jak sie uczyłem. Nigdy nic nie miałem przez całe dziecinstwo dostawałem jedynie na picie na boisko , piłke mnie mocno trzymała i zbieranie tych kart , dużo marzyłem zawsze. Po tym jak szkołe przerwałem wpadłem lekko w alkohol piłem po 4-5 piw , po czasie zacząłem od nowa . Od września 2019 roku poszedłem do 3 klasy liceum dla dorosłych by ukończyć szkołe i zawalczyć jeszcze, poszedłem też do pracy wcześniej. Ogólnie straciłem już zainteresowanie piłką która od małego mnie cieszyła , do teraz pije po 4-5 piw, nie jestem szczęśliwy, wcześniej jak przerwałem w 3 klasie nauke mam wyrzuty że 1-2 lata z życia straciłem na picie piwa i użalanie sie nad sobą,ale z 2 strony nie mam siły już siedzi za mocno to we mnie, całe zyćie na siebie liczyłem , dodam że matka z ojczynem mi długi naroibiła ponieważ mieli auto na mnie i ubezpieczenia nie płacili oraz jak mialem 18 lat matka zatajała przede mną że dostawała na mnie 500zł z funduszu gdzie ja od 3 lat jem makaron z solą i oszczędzam na czym się da. przepraszam za długi tekst proszę aby o wyrozumienie nie wyżalę się znajomym ponieważ kiedyś to zrobiłem to nie dało zbytnio mi to niczrgo, coraz częśćiej myślę o samobójstwie, zacząłem powoli się ciąć. Mam 22 lata.

Edytowano przez Jake
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

też miałam nieciekawie. uciekłam od toksycznych osób (rodziców) wynajęłam pokój w Warszawie, poszłam do pracy, wzięłam kredyt na studia i jakoś wychodziłam na prostą, to co jest teraz i dlaczego jestem na tym forum to inna bajka, ale może i Ty spróbuj się odciąć, samemu czasem można osiągnąć więcej niż się wydaje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?
    • 0 komentarzy
      Feministki głoszą hasło "przemoc ma płeć" (w domyśle - męską). Tymczasem chociażby raport "Diagnoza przemocy wobec dzieci 2023" wskazuje, że: "Sprawcami przemocy psychicznej i fizycznej wobec dzieci ze strony bliskich dorosłych najczęściej byli rodzice - ojcowie (odpowiednio, 39% i 35%) i matki (odpowiednio 43% i 31%)." Niechętnie pokazuje się tego typu dane, ale warto je znać mimo że uporczywie marginalizuje się takie informacje, co stanowi element kultury anulowania (cancel culture, cenzura tego co nie przystaje do ideologii).
      Zachowujmy trzeźwy osąd i wielką czujność, empatię, kiedy widzimy przekazy niewiarygodnie tendencyjne, jednostronne, a przy tym ewidentnie używane do celów politycznych, propagandowych czy nastawione na promocję różnych fundacji pozyskujących środki z budżetów publicznych oraz innych źródeł (w grę często wchodzą bardzo duże kwoty). W takich wypadkach istnieje bowiem ogromne ryzyko, że zostaniemy zmanipulowani lub okłamani. 



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.