Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie mam swojego zdania.


KALA

Recommended Posts

Jestem kobietą. Mam 25 lat.

Nie wiem co dziej się z moim życiem. Zawsze byłam bardzo nerwową osobą. Myślę, że to wynika z tego, że wychowałam się wśód przemocy.
Mój ojciec jest alkoholikiem i bił mamę. Wyprowadziłyśmy, a właściwie uciekłyśmy z domu wraz z mamą i siostrą kiedy miałam 13 lat. 
Zawsze byłam osobą bardzo ambitną. Dobrze się uczyłam. W klasie maturalnej poznałam chłopaka, który jak się potem okazało też miał probem z alkoholem oraz nie panował nad swoim życiem zawodowym. Przez to się rozstaliśmy, a ja poznałam nowego chłopaka. Będąc z nim skończyłam studia licencjackie. Zaczęłam magisterskie, ale je rzuciłam, nie do końca nadal wiem dlaczego. Mój chłopak nie naciskał na mnie tej kwestii, ale często miałam wrażenie, że uważa, że moje studia są niepotrzebne. Mam ogromny problem z wyrażeniem własnego zdania. Często czuję się wykulczna, ostatnio co raz bardziej. Nie lubię  się kłóić i choć czasem mam coś do powiedzenia, nie zrobię tego dopóki ktoś nie pozwoli mi mówić.

 

Mój chłopak ma bardzo ekstawertycny charakter i to mnie przytłacza. Nie umiem rozpychać się w życiu łokciami tak jak on, przez to często ulegam jego namową, nawet jak nie mam na coś ochoty. Znowu kiedy ja czegoś chcę. nie potrafię tego wyekzekwować. Opieram się na sugestiach i mam nadzieję, że mnie zrozumie. Wydaje mi się że jeśli powiem jasno coś, co może mu nie odpowiadać to zaraz zaczniemy się kłócić.   Jak już coś powiem, a on nie chce np spędzać ze mną czasu w wybray przeze mnie sposób to powie kilka zdań, zawsze doda że on mi nie rządzi i mogę zrobić co chcę, ale ja i tak nie zrobię, bo chcę żeby był spokój.
Nie mogę powiedzieć, że na mnie krzyczy lub do czegoś zmusza. To raczej ja sama się podporządkowuje jego oczekiwaniom, a później jestem niezadowolona w środku i trzymam ten żal.


Nie wiem co się ze mną dzieje i dlaczego tak reaguję. Czuję jakbym miała dwie osobowości jedną zaangażowaną w własne życie i radosną i jedną która woli siedzieć cicho i nie wymagać niczego. 

Co robić?        

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.