Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Rzucenie studiów


milka1191

Recommended Posts

Hej 😊. Mam 22 lata i rzuciłam studia po 1.5 roku . Nie dawałam sobie rady . Materiał bym za duży i za ciężki do przerobienia i postanowiłam rzucić studia i wrócić na wieś do rodziców.  Ciężkie to było bo jednak miałam paru fajnych znajomych, wyszło się czasami do galerii, na drinka,do klubu. A na wsi nuda żadnych znajomych.  Rodzice cały czas wypominają że zmarnowałam ileś tam tysięcy że teraz to rowy będę kopać . Codziennie mi dogryzają , a ja naprawdę żałuję bo chciałabym studiować niż być tu z nimi. Ostatnio pomagałam ojcu drewno układać i powiedział do mnie " kto nie ma szkoły ten nosi drewno " strasznie przykre to było 😞 .  Czuję się jak gówno,  cały czas pomiatana . Mówią że zmarnowałam sobie przyszłość . Nie odzywam się do nich praktycznie bo po co jeżeli zaraz znow będą mi dogryzać i obrażać mnie . Zmywałam naczynia po kolacji i matka się na mnie wydarła że hałasuje a ona chce odpocząć 😕 . No to chyba normalne nie jest ?

Link to comment
Share on other sites

Może powinnaś z nimi porozmawiać. Tylko nie w taki sposób jak oni rozmawiają z Tobą mianowicie jak to sformułowałaś „odgryzanie się” tylko prawdziwa rozmowa na temat tego co czujesz w środku. To nie jest tez tak ze rodzice się nad tobą  Chcą Znęcać albo chcą Cię upokorzyć, bardziej sami nie wiedza może jak o tym wszystkim z Tobą porozmawiać, chcieli by dla Ciebie jak najlepiej tylko nie potrafią tego okazać, są rozczarowani, uwierz mi gdy wszyscy dorastamy zaczynamy dopiero myśleć nad tym jak mogliśmy odmienić swoje życie, dlaczego nie zrobiliśmy tego albo tamtego. 
Często ludzie młodzi tak naprawdę nie wiedza jaki kierunek studiów wybrać i gdy podejmą już jakaś próbę to później szybko tracą motywacje i starają się to wytłumaczyć właśnie, złym kierunkiem, zbyt dużym materiałem do przerobienia. Tak samo było kiedyś w moim przypadku, teraz dopiero uświadomiłem sobie ze tak naprawdę wystarczyło się najnormalniej w świecie przyłożyć... 

 

Z drugiej strony może po prostu Ty byś chciała Albo czujesz taka potrzebę  zmienić otoczenie być trochę dalej od rodziców, spróbować samej kierować swoim życiem ?
 


 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.