Jump to content

Rzucenie studiów


milka1191

Recommended Posts

Hej 😊. Mam 22 lata i rzuciłam studia po 1.5 roku . Nie dawałam sobie rady . Materiał bym za duży i za ciężki do przerobienia i postanowiłam rzucić studia i wrócić na wieś do rodziców.  Ciężkie to było bo jednak miałam paru fajnych znajomych, wyszło się czasami do galerii, na drinka,do klubu. A na wsi nuda żadnych znajomych.  Rodzice cały czas wypominają że zmarnowałam ileś tam tysięcy że teraz to rowy będę kopać . Codziennie mi dogryzają , a ja naprawdę żałuję bo chciałabym studiować niż być tu z nimi. Ostatnio pomagałam ojcu drewno układać i powiedział do mnie " kto nie ma szkoły ten nosi drewno " strasznie przykre to było 😞 .  Czuję się jak gówno,  cały czas pomiatana . Mówią że zmarnowałam sobie przyszłość . Nie odzywam się do nich praktycznie bo po co jeżeli zaraz znow będą mi dogryzać i obrażać mnie . Zmywałam naczynia po kolacji i matka się na mnie wydarła że hałasuje a ona chce odpocząć 😕 . No to chyba normalne nie jest ?

Link to comment
Share on other sites

Może powinnaś z nimi porozmawiać. Tylko nie w taki sposób jak oni rozmawiają z Tobą mianowicie jak to sformułowałaś „odgryzanie się” tylko prawdziwa rozmowa na temat tego co czujesz w środku. To nie jest tez tak ze rodzice się nad tobą  Chcą Znęcać albo chcą Cię upokorzyć, bardziej sami nie wiedza może jak o tym wszystkim z Tobą porozmawiać, chcieli by dla Ciebie jak najlepiej tylko nie potrafią tego okazać, są rozczarowani, uwierz mi gdy wszyscy dorastamy zaczynamy dopiero myśleć nad tym jak mogliśmy odmienić swoje życie, dlaczego nie zrobiliśmy tego albo tamtego. 
Często ludzie młodzi tak naprawdę nie wiedza jaki kierunek studiów wybrać i gdy podejmą już jakaś próbę to później szybko tracą motywacje i starają się to wytłumaczyć właśnie, złym kierunkiem, zbyt dużym materiałem do przerobienia. Tak samo było kiedyś w moim przypadku, teraz dopiero uświadomiłem sobie ze tak naprawdę wystarczyło się najnormalniej w świecie przyłożyć... 

 

Z drugiej strony może po prostu Ty byś chciała Albo czujesz taka potrzebę  zmienić otoczenie być trochę dalej od rodziców, spróbować samej kierować swoim życiem ?
 


 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.