Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy to juz przemoc psychiczna ?


Recommended Posts

Hej, jestem tu nowa. Szukam pomocy osób postronnych. Mam 25lat, swojego narzeczonego poznalam jak mialam 14, od tego czasu kilkukrotnie rozstawalismy sie i wracalismy do siebie. Powod zawsze taki sam, K zmienia sie diametralnie, ciągle sie klocimy, a z jego strony padaja obrazliwe słowa. Za 3 miesiace ma być ślub. Tylko, ze kazalam mu sie wyprowadzić. Od dluzszego czasu klocimy sie codziennie. Awantury mam za wszystko, za to ze chce wyjść gdzieś, ze odmowie seksu, ze nie.zrobie mu kolacji, ze zrobilam cos nie tak jak.chcial. Kiedyś obrażał mnie tylko w zaciszu domowym, teraz robi to publicznie, przy rodzinie. Ciagle słyszę wyzwiska ( jeb***ta, debilka, pojeb****na, i tak moge wymieniac) do tego kilka razy mnie szarpal, twierdzi ze to nie przemoc i ze nigdy by mnie nie uderzyl. Tylko ze, ja wciąż go kocham, wiem ze mial ciężkie dzieciństwo i wszystkie jego zachowania tym tlumacze. Wciaz powtarza ze mnie kocha. Ale problem zauwazyl dopiero jak kazalam mu sie wyprowadzic, wczesniej twierdzil ze wszystko to moja wina. Moja wina tzn. Nie robie tego, czego on chce, nie jestem mila. Dodam ze kiedys jeszcze przepraszal, teraz juz przestał. Wiem ze tekst troche nieskladny, ale emocje mnie roznosza, czy uwazacie ze jest jakas sZansa, zeby to wszystko.poskładać ? Bardzo prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani, w temacie pyta Pani czy to już przemoc. Wymienia Pani przykłady przemocy słownej (wyzwiska), która jednak może być uznana za przemoc psychiczną, skoro odnosi się do Pani inteligencji i mentalności. Ciężko nie poczuć się zranionym słysząc takie słowa. Nie da się powiedzieć, czy jest szansa - na ten temat można by porozmawiać podczas konsultacji. W każdym razie trudno byłoby oczekiwać, że zachowanie partnera się zmieni, jeśli nadal by Pani to znosiła godząc się na to. Warto by porozmawiać z psychologiem, by ustalić, co jest przyczyną kłótni (nie powodem, bo to sprawa drugorzędna, lecz faktyczną przyczyną - na przykład problemy komunikacyjne czy nieprzepracowane zatargi z przeszłości, które rzucają cień na Państwa bieżące funkcjonowanie). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.