Jump to content

Czy to juz przemoc psychiczna ?


Fasula

Recommended Posts

Hej, jestem tu nowa. Szukam pomocy osób postronnych. Mam 25lat, swojego narzeczonego poznalam jak mialam 14, od tego czasu kilkukrotnie rozstawalismy sie i wracalismy do siebie. Powod zawsze taki sam, K zmienia sie diametralnie, ciągle sie klocimy, a z jego strony padaja obrazliwe słowa. Za 3 miesiace ma być ślub. Tylko, ze kazalam mu sie wyprowadzić. Od dluzszego czasu klocimy sie codziennie. Awantury mam za wszystko, za to ze chce wyjść gdzieś, ze odmowie seksu, ze nie.zrobie mu kolacji, ze zrobilam cos nie tak jak.chcial. Kiedyś obrażał mnie tylko w zaciszu domowym, teraz robi to publicznie, przy rodzinie. Ciagle słyszę wyzwiska ( jeb***ta, debilka, pojeb****na, i tak moge wymieniac) do tego kilka razy mnie szarpal, twierdzi ze to nie przemoc i ze nigdy by mnie nie uderzyl. Tylko ze, ja wciąż go kocham, wiem ze mial ciężkie dzieciństwo i wszystkie jego zachowania tym tlumacze. Wciaz powtarza ze mnie kocha. Ale problem zauwazyl dopiero jak kazalam mu sie wyprowadzic, wczesniej twierdzil ze wszystko to moja wina. Moja wina tzn. Nie robie tego, czego on chce, nie jestem mila. Dodam ze kiedys jeszcze przepraszal, teraz juz przestał. Wiem ze tekst troche nieskladny, ale emocje mnie roznosza, czy uwazacie ze jest jakas sZansa, zeby to wszystko.poskładać ? Bardzo prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani, w temacie pyta Pani czy to już przemoc. Wymienia Pani przykłady przemocy słownej (wyzwiska), która jednak może być uznana za przemoc psychiczną, skoro odnosi się do Pani inteligencji i mentalności. Ciężko nie poczuć się zranionym słysząc takie słowa. Nie da się powiedzieć, czy jest szansa - na ten temat można by porozmawiać podczas konsultacji. W każdym razie trudno byłoby oczekiwać, że zachowanie partnera się zmieni, jeśli nadal by Pani to znosiła godząc się na to. Warto by porozmawiać z psychologiem, by ustalić, co jest przyczyną kłótni (nie powodem, bo to sprawa drugorzędna, lecz faktyczną przyczyną - na przykład problemy komunikacyjne czy nieprzepracowane zatargi z przeszłości, które rzucają cień na Państwa bieżące funkcjonowanie). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.