Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Kiedy powiedzieć córce o rozstaniu z mężem?


Ata

Recommended Posts

Witam,

jestem 41-letnią kobietą. Po 2 latach walki o małżeństwo kilka dni temu podjęliśmy z mężem ostateczną decyzję o rozstaniu. Mamy prawie 8-letnią córkę. 

Ze względów ekonomicznych będziemy jeszcze długo mieszkać razem, w tym czasie planujemy zbudować drugi dom w niedużej odległości od aktualnego, żeby córka miała nas pod ręką. Nie jesteśmy skonfliktowani, mieszkamy raczej zgodnie, dbamy o dziecko, dogadujemy się choć na pewno zabraknie między nami gestów bliskości i czułości, oddzielne sypialnie, częstsze samotne wyjścia jednego z nas. Proszę o radę kiedy powiedzieć dziecku o rozstaniu, już teraz czy dopiero jak dojdzie do przeprowadzki (jeszcze nie wiemy kto się przeprowadzi, ja z córką czy mąż).

Z jednej strony wydaje się, że coś powinniśmy powiedzieć teraz ale czy fakt wspólnego mieszkania nie spowoduje, że będzie bardzo zdezorientowana? Jeśli teraz, to jak jej to przedstawić?

Będę ogromnie wdzięczna za radę.

pozdrawiam,

ata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.