Jump to content

Relacja z narcyzem- jak się uwolnić


Kataryna

Recommended Posts

Jak sobie poradzić z poczuciem odrzucenia przez narcyza? Wiem, że to normalne dla osobowości narcystycznej, że przyciąga i odpycha. Chciałabym zerwać tą znajomość, ale  czuję, że zabrnęłam już za daleko i jestem mocno emocjonalnie zaangażowana (zwyczajnie tęsknię, co wręcz fizycznie boli). Czuję, że się uzależniłam od tej relacji. Nie umiem z niej zrezygnować. Jak tylko się oddalam, unikam kontaktu, do ta osoba o ten kontakt zabiega, trafia w moje czułe punkty. Kiedy na nowo się zbliżam, to dostaję po głowie i słyszę, że ze strony tej osoby nie ma dla mnie ciepłych uczuć i mam sobie sama radzić z moimi potrzebami, tęsknotą i oczekiwaniami. Strasznie się męczę. Podejmuję próby "zero kontaktu" i polegam bo albo sama szukam kontaktu albo ta osoba się do mnie odzywa. To mnie niszczy. Tracę radość z życia i mam stany depresyjne.  Z czego wynika takie poczucie izolacji? Moje dzieciństwo było raczej szczęśliwe, wychowałam się w pełnej rodzinie a mimo to zaangażowałam się w taką toksyczną relację. Nie umiem również nawiązywać relacji z ludźmi. Może gdybym miała jakąś bliską zaufaną osobę, to byłoby mi łatwiej nabrać dystansu do narcyza. Jak mam takie bliskie relacje budować? Mam 35 lat i poznaję mało osób, jestem raczej zamknięta ale z biegiem czasu coraz bardziej brakuje mi kontaktu z ludźmi, przyjaźni i serdeczności. Co robić? Nie chcę być samotna. Nie chcę dłużej relacji, która tylko mnie niszczy i przynosi cierpienie. 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Czy to jest na takiej zasadzie, ze kiedy on chce kontaktu to musisz byc dostepna, a kiedy ty chcesz czekokolwiek z jego strony...to czujesz jakby ...to bylo niemozliwe, on zachowuje sie jakby Ci sie to nie nalezalo i radz sobie sama?

O jaki dokladnie kontakt ta osoba zabiega kiedy jestes niedostepna? Jak wyglada wtedy wasza relacja ? Czujesz sie w jakikolwiek sposob wykorzystywana wtedy?

Czy moge zapytac jak dlugo trwa ta relacja?


 

 

Link to comment
Share on other sites

czesc. tez jestem po związku z narcyzem (chyba..) i to o czym piszesz brzmi znajomo. Tylko że u mnie to moja eks ucieła kontakt, odwróciła kota ogonem, zablokowała i milczy, pewnie zmieniając żywiciela....

jeśli miałabyś ochotę się powymieniać doświadczeniami .. to smiało, możesz napisać do mnie 

https://www.facebook.com/andrzej.radko

chętnie pogadam, bo ja nie za bardzo mam komu się zwierzyć, znajomi uważają mnie za świra, że w coś takiego się uwikłałem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.