Jump to content

Pomoc dziewczynie


anetka

Recommended Posts

Witam piszę w imieniu przyjaciela, ma taki problem że bliska mu dziewczyna ma problem z wyrażaniem uczuć, z mówieniem o nich, z ich okazywaniem itp. 
Z tego co się zorientował w jej rodzinie były kiedyś u ojca problemy z alkoholem, potrafił przyjść do domu pijany i spać np. na korytarzu, 
Na jej głowie wszystko było bo jej mama była często w pracy itp. 
Jej młodsza siostra potrafi przyjść przytulić się do mamy i powiedzieć mamo kocham Cię za to ta dziewczyna co ma problem tego nie potrafi. 
Jak przyjaciel z nią rozmawia to ona niby widzi że ma problem ale sądzi że sama sobie z tym poradzi, oficjalnie on nie wie o jej problemie bo ona nie chce mówić o tym zabardzo nikomu ale udało się od niej wyciągnąć przyjaciółce kilka rzeczy itp. a jak on próbuję jakieś uczucia od niej osiągnąć to kończy się często na kłótni, niby chodzą za rękę i się przytulają i jakiś zwykły buziak ale nic więcej, jak pon próbuję porozmawiać z nią to zaraz awantura i ona twierdzi że poprostu taka jest i że on chyba powinien poszukać kogoś innego że zasługuję na kogoś lepszego a że ona powinna umrzeć w samotności. Niby ona mówi że jej zależy na nim, że on jest dla nie ważny itp. ale jeszcze nie czuje tego co on itp. On jej proponował że może do psychologa czy coś ona zaraz że nie jest jakaś psychicznie chora żeby nie przesadzać że może najlepiej ją zamknąć w zakładzie czy co. 
Jak można jej pomóc ? 

 

Edited by anetka
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witaj,

Skoro nikt inny nie udzielił Ci odpowiedzi, to może ja spróbuję.

Problem, o którym piszesz jest niewątpliwie złożony i jako taki, trudny do rozwiązania na odległość albo przez "pośrednika". 

Dobrze byłoby, żeby ta osoba sama zechciała się temu problemowi przyjrzeć i coś z nim zrobić, bo na szczęście można sobie pomóc i warto to zrobić. Każdy moment jest dobry i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten moment był teraz.

Niech zgłosi się do psychologa - na początek na zwykłą rozmowę, a wszystko inne będzie zależeć od jej rezultatu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za zmianę.

Link to comment
Share on other sites

Ale ona nie rozumie że ma problem sądzi że poprostu ma problem z okazywaniem uczuć i tyle i że nie pójdzie do psychologa bo nie jest jakaś psychiczna, twierdzi że sama sobie poradzi. 

A teraz jeszcze jest problem i to spory bo ona chce zerwać z nim bo twierdzi że tak będzie lepiej a jak on mówi ze dla niej to ona że nie że dla niego będzie lepiej że on znajdzie sobie kogoś lepszego z kim będzie szczęśliwy i nie będzie musiał tak się przejmować i denerwować kogoś kto będzie mówił o uczuciach i okazywał je bardziej itp bo ona chyba już nić do niego nie czuje i że ona chyba jest stworzona do bycia samą że tak będzie najlepiej że ona nie nadaje się widocznie do związków a jak on poprosił ją żebym powiedziała mu w oczy że nic dla niej nie znaczy i że jej na nim nie zależy a ona na że to nie jest tak że zawsze będzie dla niej ważny i będzie się o niego martwić, przejmować itp. ale będzie lepiej jak on znajdzie sobie kogoś lepszego a ona będzie sama gdy on powiedział że widzi ją jako kobietę jego życia to ona powiedziała ale ja nie powiedziałam że napewno wezmę kiedyś ślub a to nie prawda bo jak jej kiedyś tak mówił to ona mówiła że cieszy się że ją tak poważnie traktuje ale nie ma co wybiegać w tak daleką przyszłość że jest dobrze i trzymajmy się tego. Tylko problem w tym że jak się widzieli gdy była ta rozmowa i przytulał ją to ona cały czas przytulało go tak mocno do siebie jak za pierwszymi razami gdy to się wszystko zaczęło między nimi a on wręcz nie mógł złapać aż tchu tak go przyciskała do siebie. 

Proszę pomóżcie bo ten przyjaciel nie wyobraża sobie życia bez niej zabardzo się do siebie zbliżyli itp. a teraz nie widzieli się ponad miesiąc przez tego koronawirusa a jak pojechał do niej to taka akcja wynikła jak opisałam bo pojechał do niej z zaskoczenia bo już nie mógł wytrzymać bez niej :( 

Link to comment
Share on other sites

Ale ona nie rozumie że ma większy problem sądzi że poprostu ma problem z okazywaniem uczuć i tyle i że nie pójdzie do psychologa bo nie jest jakaś psychiczna, twierdzi że sama sobie poradzi. On czytał dużo o DDA i prawie wszystko do niej pasuje, ona myśli że on nie wie o jej problemach z przeszłości w rodzinie itp, był fajny związek itp a teraz jej coś odbiło i chce zakończyć tak jak opisałam we wcześniejszym poście wszystko a on nie widzi świata poza nią i chce walczyć 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.