Jump to content
Martt

Mam dość takiego traktowania.

Recommended Posts

Witam. Mam 29lat, jestem mamą czwórki dzieci. Pierwsze dziecko mam z poprzedniego związku, gdy poznałam mojego obecnego partnera obiecał się nami opiekować. Na początku było cudownie, po pewnym czasie okazało się że codziennie pije piwo.. Nie jedno ani nie dwa, wiele razy mówiłam że jest uzależniony i powinien się leczyć jednak wtedy robi ze mnie chora wariatke. Średnio raz w tyg mu odbija, tzn wrzeszczy wyzywa mnie, robi problem z niczego, od pewnego czasu go nagrywam, wiele razy chciałam odejść ale grozi że zabierze mi dzieci ze ma znajomości. Wiem że dzieci nie powinny patrzeć na ojca wiecznie z butelka piwa ale jednak to ich ojciec, wiem że ciężko by mi było samej ale on i tak w niczym mi nie pomaga... Jak mam zakończyć to wszystko i się od niego uwolnić? :( to naprawdę dluuuuga historia

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Pani partner stosuje wobec Pani przemoc psychiczną. Krzyk, zastraszanie, wyzywanie są tego przejawem. Jeśli do tego jest pod wpływem alkoholu powinna Pani w takich sytuacjach wzywać policję. Może też Pani udać się do Miejskiej lub Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i porozmawiać z pracującym tam prawnikiem. Poradzi Pani jaką drogę prawną wybrać.

Może też Pani zadzwonić na Niebieską Linię czyli ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie, gdzie uzyska Pani wsparcie od specjalistów https://www.niebieskalinia.pl/pomoc

Jeśli ma Pani podejrzenia, że partner jest uzależniony powinien udać się do poradni leczenia uzależnień celem uzyskania diagnozy i rozpoczęcia leczenia.

Sama Pani może również skorzystać tam z konsultacji z terapeutą i przygotować się do ewentualnego, bezpiecznego odejścia ze związku.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.