Jump to content
Paulina31265

Problemy z wyrażaniem uczuć/ akceptacją siebie

Recommended Posts

Witam.

Mam na imię Paulina i mam 25 lat. Od kiedy pamiętam mam problemy z akceptacją siebie i wyrażaniem uczuć. Jestem DDA, nie potrafię z nikim się związać, każdy związek jest dla mnie bardzo stresujący, nie potrafię okazać partnerowi uczuć, oddać się w 100%. przez co każdy mój związek się rozpadał.Nie chcę nikogo ranić. Jestem nerwową osobą, nie radze sobie ze stresem, od kilku tygodni zaczynam się głodzić-jest to dla mnie walka ze stresem. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić.

Edited by Paulina31265
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

warto by było abyś skorzystała z terapii DDA dostępnej w poradni leczenia uzależnień. Może być grupowa lub indywidualna. Są też grupy wsparcia dla osób DDA.

Podczas terapii rozpoznasz u siebie mechanizmy zachowania, które przeszkadzają Ci w codziennym funkcjonowaniu, zmienisz je, nauczysz się rozumieć swoje emocje i je wyrażać oraz nauczysz się radzić sobie ze stresem. Będziesz mogła porozmawiać z innymi osobami, które doświadczyły tego samego.

Jeśli próbujesz radzić sobie ze stresem odmawiając sobie jedzenia to tym samym jeszcze wzmagasz stres. Dzieje się tak dlatego, że organizm odbiera brak pożywienia jako zagrożenie życia i jest w ciągłej gotowości. Trzeba przerwać to błędne koło, wrócić do regularnego jedzenia i zadbania o swoje samopoczucie w inny sposób, które nie będzie Ci szkodził.

Konsultacje z terapeutą uzależnień oraz psychodietetykiem mogą odbywać się na platformie OcalSiebie on-line.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.