Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zawieszenie, uczucie nieobecnosci


polunia

Recommended Posts

Witam. Wiem, że potrzebuję pomocy, zbieram się już do tego bardzo długo. Dzisiaj jednak postanowiłam że zrobię ten pierwszy krok i zarejestruje się na tej stronie. Od dłuższego czasu nic mnie nie cieszy. Mimo że moje życie jest jak w bajce. Nie czuję żadnych emocji tylko zmęczenie i smutek. Często chce mi się płakać a moja twarz wygląda na zmęczona. Bardzo często się zawieszam. Patrzę gdzieś bez sensu i tak jakby odplywam, gdy się orientuję to nie wiem nawet ile czasu to trwało. Proszę mi powiedzieć co ze mną się dzieje? Dlaczego wciąż jestem zmęczona, senna i zwyczajnie smutna? Czy to są objawy depresji? Jak mam sobie z tym radzić? Czy potrzebuje konsultacji? 

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam na imię Paulina i mam 26 lat. Od dwóch lat mieszkam i pracuje w Niemczech. Wiem, że potrzebuję pomocy, zbieram się już do tego bardzo długo. Dzisiaj jednak postanowiłam że zrobię ten pierwszy krok i napisze email. Od dłuższego czasu nic mnie nie cieszy. Mimo że moje życie jest jak w bajce. Nie czuję żadnych pozytywnych emocji tylko zmęczenie i smutek. Często chce mi się płakać a moja twarz wygląda na zmęczona. Bardzo często się zawieszam. Patrzę gdzieś bez sensu i tak jakby odplywam, gdy się orientuję to nie wiem nawet ile czasu to trwało. Mam bardzo duże problemy z naziwazniem jakichkolwiek relacji z ludźmi a tym bardziej w obcym języku. Nie mam ochoty spotykać się ze znajomymi, wręcz od nich uciekam, izoluje się. Mam wrażenie, że robię w okol siebie mur obronny i nikomu nie chce dać się poznać. Boję się, że ktoś może mnie poraz kolejny zranić. 6 lat temu byłam już u psychiatry i stwierdził u mnie głęboka depresję. Dostałam garść tabletek. Jednak wtedy byłam zbyt młoda i ciężko było mi rozmawiać o tym co mnie trapi i przestałam chodzić na konsultacje jak i przestałam brać tabletki. Obiecałam sobie ze sama sobie z tym wszystkim poradzę, że wezmę się w garść i nawet całkiem dobrze mi szło. Zaczęłam mówić sobie ze jestem szczęśliwa, że życie jest piękne itp. Aż do teraz. Znowu coś we mnie pękło i wróciłam do punktu wyjścia. Raz jest u mnie euforia chce mi się robić wszystko a po jakimś czasie znowu wpadam w doła. Proszę mi powiedzieć co ze mną się dzieje? Dlaczego wciąż jestem zmęczona, senna i zwyczajnie smutna? Czy to nawrót depresji? Jak mam sobie z tym radzić? Czy potrzebuje konsultacji 
Pozdrawiam
Paulina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.