Skocz do zawartości
polunia

Zawieszenie, uczucie nieobecnosci

Polecane posty

Witam. Wiem, że potrzebuję pomocy, zbieram się już do tego bardzo długo. Dzisiaj jednak postanowiłam że zrobię ten pierwszy krok i zarejestruje się na tej stronie. Od dłuższego czasu nic mnie nie cieszy. Mimo że moje życie jest jak w bajce. Nie czuję żadnych emocji tylko zmęczenie i smutek. Często chce mi się płakać a moja twarz wygląda na zmęczona. Bardzo często się zawieszam. Patrzę gdzieś bez sensu i tak jakby odplywam, gdy się orientuję to nie wiem nawet ile czasu to trwało. Proszę mi powiedzieć co ze mną się dzieje? Dlaczego wciąż jestem zmęczona, senna i zwyczajnie smutna? Czy to są objawy depresji? Jak mam sobie z tym radzić? Czy potrzebuje konsultacji? 

Dzień Dobry, na ostatnie Pani pytanie odpowiem "tak". Podczas konsultacji uzyskałaby Pani odpowiedzi na pozostałe pytania, które zadaje Pani w mailu. Na podstawie tak krótkiej wypowiedzi mailowej nie jestem w stanie dokonać diagnozy. To bardzo dobrze, że zrobiła Pani pierwszy krok i zdecydowała się napisać na forum. Teraz proszę niech Pani nie zwleka z drugim krokiem i zgłosi się na konsultację - to będzie konkretne działanie w kierunku uzyskania poprawy samopoczucia. Pozdrawiam, Katarzyna

Witam. Mam na imię Paulina i mam 26 lat. Od dwóch lat mieszkam i pracuje w Niemczech. Wiem, że potrzebuję pomocy, zbieram się już do tego bardzo długo. Dzisiaj jednak postanowiłam że zrobię ten pierwszy krok i napisze email. Od dłuższego czasu nic mnie nie cieszy. Mimo że moje życie jest jak w bajce. Nie czuję żadnych pozytywnych emocji tylko zmęczenie i smutek. Często chce mi się płakać a moja twarz wygląda na zmęczona. Bardzo często się zawieszam. Patrzę gdzieś bez sensu i tak jakby odplywam, gdy się orientuję to nie wiem nawet ile czasu to trwało. Mam bardzo duże problemy z naziwazniem jakichkolwiek relacji z ludźmi a tym bardziej w obcym języku. Nie mam ochoty spotykać się ze znajomymi, wręcz od nich uciekam, izoluje się. Mam wrażenie, że robię w okol siebie mur obronny i nikomu nie chce dać się poznać. Boję się, że ktoś może mnie poraz kolejny zranić. 6 lat temu byłam już u psychiatry i stwierdził u mnie głęboka depresję. Dostałam garść tabletek. Jednak wtedy byłam zbyt młoda i ciężko było mi rozmawiać o tym co mnie trapi i przestałam chodzić na konsultacje jak i przestałam brać tabletki. Obiecałam sobie ze sama sobie z tym wszystkim poradzę, że wezmę się w garść i nawet całkiem dobrze mi szło. Zaczęłam mówić sobie ze jestem szczęśliwa, że życie jest piękne itp. Aż do teraz. Znowu coś we mnie pękło i wróciłam do punktu wyjścia. Raz jest u mnie euforia chce mi się robić wszystko a po jakimś czasie znowu wpadam w doła. Proszę mi powiedzieć co ze mną się dzieje? Dlaczego wciąż jestem zmęczona, senna i zwyczajnie smutna? Czy to nawrót depresji? Jak mam sobie z tym radzić? Czy potrzebuje konsultacji 
Pozdrawiam
Paulina

Dobry wieczór, jeśli Pani miała zdiagnozowaną wcześniej depresję może to być nawrót choroby. Proszę się udać na wizytę do psychiatry jeśli ma Pani taką możliwość w Niemczech. A konsultacje psychologiczne też są jak najbardziej wskazane. Pozdrawiam, Katarzyna