Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Lis

Stany lękowo depresyjne.

Recommended Posts

Witam, mam 21 lat i od czasów gimnazjum walczę z problemami psychicznymi. Cyklicznie powtarzają mi się ,,okresy emocjonalne" . Kiedyś byłam bardzo zamknięta w sobie i nie miałam wielu znajomych. Przez ostatnie 3 lata wszystko się zmieniło i każdy dzień był dobrym dniem. Miałam motywację , pracę, dobry humor zawsze pozytywne nastawienie i byłam z siebie dumna ze wygrałam z dawnymi lekami, jednak one wróciły mocniejsze. Miewam uczucia lęku przed całym światem i nowymi rzeczami. Negatywne myśli ( jeden tydzień jest okey a potem jakaś błahostka sprawia że myślę że jestem beznadziejna do niczego się nie nadaje itp.) Wieczny stres, nie potrafię się od 2 tygodni wyluzować, ciągle odczuwam ogromny stres, boli mnie żołądek przez to i jest mi niedobrze. Czuję jagby ktoś mi zalał glowe od środka czarna masą która powoduje te negatywne rzeczy ( wiem że nie mogę tak myśleć o sobie mam tego świadomość i widzę swoje skrajne zachowanie ale nie potrafię z tym walczyć) czy mam jakieś zadanie do zrobienia czy mam tylko leżeć jest mi to jedno, nie potrafię wzbudzić u siebie uczucia radości z czegokolwiek (wcześniej cieszylam się wszystkim) Nigdy tak się nie czulam. Jagby całe ciało się buntowało przeciwko mnie a ja jestem spychana w jakaś otchłań. Chce z tym walczyć ale nie wiem jak. Dziękuję za każdą odpowiedź i wyrażone zdanie.

Link to comment
Share on other sites

@Lis

opisujesz stany obniżonego nastroju i powracające lęki co negatywnie wpływa na Twoje codzienne funkcjonowanie i samoocenę.  Powinnaś w pierwszej kolejności skorzystać z porady lekarza psychiatry, żeby przeprowadził dokładną diagnostykę zwłaszcza, że piszesz o problemach psychicznych, które pojawiły się w gimnazjum. Lekarz zaleci najlepsze leczenie, jeśli będzie potrzebne oraz psychoterapię.

Co do Twojego obecnego nastroju zastanów się czy nie wydarzyła się ostatnio w Twoim życiu jakaś sytuacja, którą mogłabyś powiązać ze zmianą swojego samopoczucia. O tym warto abyś porozmawiała z psychologiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, xmarri napisał:

Dużo masz natrętnych myśli negatywnych?

Tak, są w nadmiernej ilości nawet w sytuacjach w których normalnie tak nie myśle. Jest to o tyle kłopotliwe że normalnie tak nie jest, taki pstryczek który zmienia wszystko na czarno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.