Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Marry0

Nie ufam innym

Recommended Posts

Witam, mam 15 lat i chodzę do szkoły branżowej pierwszy rok. W klasie są osoby, które mnie nie lubią i mnie to nie dziwi ponieważ nie jestem typem osoby jaka jest akceptowana w tym środowisku. Jestem zacofana, nie utrzymuje kontaktu z wieloma osobami a jak już to z tymi, które są w klasie nielubiane. Mam dwie znajome, z którymi rozmawiam normalnie na przerwach ale nie są to moje najlepsze koleżanki, którym mowie o wielu rzeczach, jedynie o szkole i naszych wspólnych znajomych. Kiedy zagadują do mnie inne dziewczyny z klasy mam wrażenie, że robią to po to żeby wydobyć ze mnie informacje, które później wykorzystają przeciwko mnie lub po prostu będą się śmiać, że myślę, że naprawdę mnie lubią. Nie wiem czy tak robią bo nic im nie mowie o czym mogłyby później rozmawiać i staram się pilnować z tym co mówie. Jestem bardzo nieufna i przez to nawet nie mogę mieć więcej znajomych chociaż kilka z nich jest naprawdę w porządku tylko ja mam cały czas wrażenie, że mnie nie lubią i wysmiewaja. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

piszesz o braku zaufania do innych osób. Raczej nie rodzimy się z poczuciem braku zaufania do innych osób tylko nabywamy go  w trakcie życia. Być może doznałaś w życiu takich sytuacji gdy zaufałaś komuś, a ten ktoś stanął przeciwko Tobie lub Cię wyśmiewał. Kiedy tracimy zaufanie do kogoś czujemy się bezbronni. Dlatego trudno nam potem zaufać ponownie lub w ogóle ufać ludziom. Przyjrzyj się swoim doświadczeniom może znajdziesz tam odpowiedź dlaczego nie ufasz ludziom?

Drugi obszar, o którym piszesz to obawa przed tym jak ocenią Cię inne osoby. Ale zastanawia mnie jak Ty oceniasz samą siebie bo piszesz "w klasie są osoby, które mnie nie lubią i mnie to nie dziwi ponieważ nie jestem typem osoby jaka jest akceptowana w tym środowisku. Jestem zacofana, nie utrzymuje kontaktu z wieloma osobami a jak już to z tymi, które są w klasie nielubiane." Dużo piszesz o swoich wrażeniach, ze ktoś Cię będzie wyśmiewał i nie lubił. Być może to są tylko Twoje wyobrażenia a tak naprawdę jest inaczej tylko, że Ty już przyszłaś do tej szkoły z takim nastawieniem, że nie będziesz lubiana. Lub porównujesz się z nimi i w Twojej ocenie jesteś inna czy gorsza.

Dobrze by było gdybyś zgłosiła się do psychologa pracującego z młodzieżą i porozmawiała na te tematy.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.