Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam 30lat, od 4lat jesteśmy po ślubie i mamy dwoje dzieci. Po urodzeniu drugiego dziecka przechodziłam trudny czas, śmierć bliskiej osoby, zasiedzenie w domu z dziećmi. W marcu tego roku odkryłam, że mąż pisze z koleżanką z pracy. Ich rozmowy miały podtekst erotyczny, doszło nawet do wysylania sobie półnagich zdjęć. Zarzadalam rozwodu, ale ze względu na dzieci postanowiliśmy ratować małżeństwo. Mąż się starał, zerwał kontakt z tą kobietą, ale wciąż pracują razem. Mam obsesję na tym punkcie. Codziennie myślę o tym co może dziać się kiedy są w pracy. Nie ufam mu, kiedy musi zostać dłużej w pracy, wpadam w obsesyjne myślenie, że znów mnie zdradza. Nie umiem sobie z tym poradzić, tracę przez to radość życia. Jak sobie z tym poradzić? Jak przekierować myśli na inny tor? Czy jest dla nas jeszcze szansa? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Na wstępie mocno tule, i z całego serca życzę Ci szczęścia i stanięcia na nogi 🥰

Wiem co przechodzisz, nie doradze Ci psychologicznie, ale moge powiedzieć jak to wygląda z punktu widzenia zdradzonej żony. Ja mam 23 lata, żoną jestem od 4 lat. Mam jedno dziecko. Historia podobna, ja też odkryłam romans przez wiadomości w marcu... Co za ironia losu, ale w sumie nigdzie nie mogłam znaleźć porady na taką zdrade, wszędzie tylko zdrada jako seks. Tutaj seksu nie było, bylo za to wyznawanie miłości, mimo ze mówi iż nigdy do niej nic nie czuł,pisanie do niej jakby to ona była jego żoną, zdjęć nie było za to był jeden pocałunek, seksu niby też nie było i powiedzmy ze taką wersje przyjęłam bo bym chyba umarła z bólu. 

Przede wszystkim dobrze było by wiedzieć dlaczego ta zdrada mogła mieć miejsce, wydaje mi sie ze po opadnięciu tych pierwszych emocji to jest najważniejsze. U mnie to był mega kryzys, stalismy sie ibcymi ludzmi, chcial sie poczuc ważny. Od razu jak sie dowiedziałam, (a było to w środku nocy) wywalilam go z domu. Mieszkaliśmy osobno pół roku. Niestety jego wyskok był w najgorszym momecie bo planowalismy zakup mieszkania, drugie dziecko... Przez to bolało jeszcze bardziej, bo takie plany i tak zaryzykować...  W między czasie, jak nie mieszkaliśmy jeszcze razem poszlismy na terapie małżeńską i chodzimy do tej pory. Daje to wiele rzeczy do zrozumienia, można na pewne kwestie inaczej spojrzeć, zobaczyć co mąż myśli. Myśle ze w Waszym przypadku byłoby to dobre. 

Co do wspólnej pracy. Nie znam dobrze histori wiec nie wiem czy jest taka możliwość ale nie pozwoliłabym dla chociazby wlasnego dobra na jakiekolwiek kontakty z tą kobietą. Nie zniesiesz kochana tego psychicznie, nie da sie. Poza tym orzez ten cały czas tyle w sobie pomiesciłas, nie dokladaj sobie więcej... 😔 Jest szansa żeby mąż zmienił prace? Poproś go o to, jeżeli jest szansa. 

Jeżeli chodzi o zazdrość, wpadanie w panike. Minęło tyle czasu a ja mam to samo... W rezultacie kupilismy mieszkanie, mieszkamy spowrotem od 3 miesięcy razem. Bywa różnie tak naprawde. Ja niby staram sie nie pamiętać, jak przychodzą te myśli ze np o czym jeszcze do niej pisal, jak to sie stalo ze sie pocalowali i takie tam, od razu zaczynam myśleć o czym innym. Nawet mówię sama sobie: stop, nie myśl o tym i zaczynam myśleć o czym kolwiek. Ale są takie dni jak dzisiaj, że po 8 miesiącach od zdrady, ja siedze, mysle i płacze bo sie boje. Nie boje sie o nią bo wiem ze chociażby ona ze strachu juz nie odnowi kontaktu ;) Ale boje sie że ogólnie kiedyś znowu przyjdzie kryzys i on sie będzie chciał pocieszyć. Na początku jak zamieszkalismy razem myslalam ze bedzie dobrze a bylo tragicznie, ciągle podejrzewalam, sprawdzalam, klocilismy sie o to duzo bo mimo że on dużo znosi przez to co zrobil, tez ma swoje granice. Przy kazdej kłótni wypominanie. Naprawde było i jest ciezko. Myślę ze dużo czasu potrzeba żeby zaufac, bardzo dużo... Ja sie staram ale tak mnie to bolało że strasznie sie boje. Jedyne co mi chyba pomaga to spychanie tych myśli na sile gdzies w bok, życie jak gdyby tego nie było. Ale na dłuższą mete  całkiem zapomnieć sie nie da. Mam dni kiedy czuje sie szczęśliwa, ze zaczyny juz planowac spowrotem drugie dziecku a pozniej mam tak że boje sie ze to sie powtorzy nawet i za 10 lat. Wybaczyłam, bo kocham ale nie zapomne. 

Szansa chyba jest, sama sie zastanawiam. Jeżeli wybaczylas mężowi, nie patrzysz na niego z obrzydzeniem i dajesz rade z nim dobrze żyć to szansa na pewno jest. Tak jak i u nas.... Tyle ze to tak boli, jest tak ciężkie i trudne.... Przede wszystkim pomysl o terapi i zmianie pracy. I co by sie nie działo, nie zwalaj winy na siebie ze byłas np nie wystarczająca. To mogla byc wina np kryzysu ale nie Twoja. 

Mam nadzieje ze chociaz troche dodałam otuchy, bo wiem jakie to jest potrzebne. Trzymam kciuki 🥰😊

Edytowano przez naati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?
    • 0 komentarzy
      Feministki głoszą hasło "przemoc ma płeć" (w domyśle - męską). Tymczasem chociażby raport "Diagnoza przemocy wobec dzieci 2023" wskazuje, że: "Sprawcami przemocy psychicznej i fizycznej wobec dzieci ze strony bliskich dorosłych najczęściej byli rodzice - ojcowie (odpowiednio, 39% i 35%) i matki (odpowiednio 43% i 31%)." Niechętnie pokazuje się tego typu dane, ale warto je znać mimo że uporczywie marginalizuje się takie informacje, co stanowi element kultury anulowania (cancel culture, cenzura tego co nie przystaje do ideologii).
      Zachowujmy trzeźwy osąd i wielką czujność, empatię, kiedy widzimy przekazy niewiarygodnie tendencyjne, jednostronne, a przy tym ewidentnie używane do celów politycznych, propagandowych czy nastawione na promocję różnych fundacji pozyskujących środki z budżetów publicznych oraz innych źródeł (w grę często wchodzą bardzo duże kwoty). W takich wypadkach istnieje bowiem ogromne ryzyko, że zostaniemy zmanipulowani lub okłamani. 



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.