Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Strach przed tym, że ktoś będzie krzyczał na mnie.


Adrian365

Recommended Posts

Witam serdecznie!
 

Na samym początku chciałbym się przywitać. Otóż mam na imię Adrian, mam 25 lat i mieszkam w dość małej miejscowości nad morzem. Przechodząc do mojego problemu chciałabym zaznaczyć, że nigdy nie miałem problemów z psychiką, nie leczyłem się, a jedyną chorobą jaką teraz mam jest niedoczynność tarczycy i Hashimoto.

 

Mój problem ciągnie się już od dzieciństwa. Zawsze odkąd pamiętam uwielbiałem grać w piłkę nożną. Moi rodzice oraz znajomi mówili, żebym szedł w tym kierunku i grał. Na początku grałem w szkole i pamiętam, że naszym trenerem był nauczyciel, który bardzo dużo krzyczał na zespół, nie mogę powiedzieć, że na mnie tylko ogólnie. Po prostu tak kierował drużyną. Od tamtego okresu bardzo boję się grać w piłkę nożną. Jestem bramkarzem i ciągle przed meczem przechodzi mnie ten strach, nachodzi stres, że ktoś będzie na mnie krzyczał, że coś robię źle, ludzie którzy oglądają spotkanie też będą mówić, że zrobiłem to źle czy tamto. Często przed meczem myślę, że co będzie jak podam źle, albo że zrobię źle wtedy czy wtedy i na pewno będzie coś źle. Staram się tłumaczyć sobie, że to tylko gra i że to tylko zabawa, nie żaden profesjonalny sport i nie zarabiam na tym pieniędzy. W dniu meczu zazwyczaj boli mnie brzuch i nie mogę zbytnio jeść. Potem gdy już gram to zazwyczaj to wszystko przechodzi i jest w miarę normalnie, po meczu jest już dobrze, nie stresuje się. Ten stres i strach dotyczy również innych aspektów życia np. egzamin jakiś lub wystąpienie przed ludźmi. Kiedyś gdy jeździłem do swojej narzeczonej to strasznie wstydziłem się rozmawiać z Jej rodzicami. Ciągle myślałem, że coś powiem źle i potem będę w kółko o tym myślał. Nie mówię, że jest tak cały czas, bo potrafię normalnie załatwić każdą sprawę i nie mam z tym żadnego problemu. Potrafię zadzwonić np. do banku czy do sklepu i się dogadać. Głównie chodzi mi o granie i ten stres, lęk który przeżywam przed tym, że ktoś będzie na mnie krzyczał. Nie wiem jak mam to rozgryźć. Czytam książki o pewności siebie, staram się, aby było dobrze, ale ten stres i strach wygrywa. Nie wiem czy jest to normalne czy też nie. Dodam na koniec, że jestem dość cichą osobą, która zbytnio dużo się nie odzywa, bardziej jestem introwertykiem. Myślałem też nad tym, aby udać się do psychoterapeuty. Chciałabym po prostu wiedzieć co jest ze mną nie tak.

Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.