Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Jestem 21 letnią kobietą na ostatnim etapie ciąży, do terminu zostały mi 2 tygodnie, niestety od kilku tygodni mam już dość . Nie mogę znieść siebie, swojego stanu, ludzi do okoła, nawet mimowolnie zaczynam obwiniac o wszystko swoje wymarzone, nienarodzone jeszcze maleństwo. Przed ciążą wyszłam z depresji jednak boję się że i tak wróciła, i jeżeli pozostanę z brzuszkiem jeszcze te kilka tygodni, będę mogła zapomnieć o radości z macierzyństwa, obdarzenia dziecka takim uczuciem, jakim bym chciała, ciepłem. Nie wspomnę o karmieniu piersią, do którego już na chwilę obecną mam dużą awersje z nieznanego powodu. Czy psycholog jest w stanie wystawić zaświadczenie które zaleca rozwiązanie ciąży przed terminem porodu? Lub jakikolwiek inny sposób żeby sobie z tym poradzić. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

odpowiadając na Pani pytanie - nie psycholog nie wystawi Pani takiego zaświadczenia bo nie jest lekarzem. Wiele kobiet odczuwa pod koniec ciąży takie emocje jak Pani. Wynika to z obawy przed macierzyństwem czy brakiem uczucia do dziecka, ze zmiany wyglądu i wagi a także zmian hormonalnych. Może Pani o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym Pani ciążę.

Może też Pani udać się do psychologa aby porozmawiać o swoich myślach i uczuciach i kontynuować spotkania gdyby po urodzeniu dziecka Pani nastrój nie uległ zmianie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.