Jump to content

strach, przeszłość, poniżenie


ebkj

Recommended Posts

Dzień dobry,
Mam 25 lat, pracuję.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale nigdy nie miałem dobrego kontaktu ani więzi z rodzicami(rozwiedzeni, kłócili się o mnie, prawdopodobnie głównie dla alimentów).


Mam w głowie pewną poważną blokadę, wydaje mi się, że jest związana z  wydarzeniami z gimnazjum. Otóż boję się gdziekolwiek pokazać w internecie, czy chodzi o zdjęcia(nawet na facebooku) czy cokolwiek z moim imieniem i nazwiskiem . Myślałem nad założeniem kanału na youtube, ale rzecz jasna boję się.
Powód prawdopodobnie jest związany z tym, że chodziłem do nieco patologicznego gimnazjum. Wśród całego tego środowiska było parę osób, które, gdziekolwiek się nie pojawiłem w internecie, czy na naszej-klasie(wtedy  to było popularne) czy nawet ktoś o mnie nie wspomniał mimochodem od razu rzucały komentarze "je*ać { moje nazwisko}" itp itd.
(dodam tylko, że nigdy nie miały do tego powodu. Albo inaczej, jedynymi powodami mogło być to, że dobrze się uczyłem i dogadywałem z nauczycielami i dziewczynami. Nie kablowałem itp itd)
Wyjechałem z tamtego miasta, co było jedną z lepszych decyzji w moim życiu. Z nikim poza moimi dziadkami tam nie mam kontaktu. Czasem odwiedzam dziadków.
Mój strach polega na hipotetycznej sytuacji, że gdziekolwiek mnie te osoby nie dostrzegą zaraz zaczną komentować w owy sposób i co gorsza nagabywać swoje(to miasto jest małe, a tego pokroju ludzie mogą widzieć w czymś takim rozrywkę) lub internetowe środowisko, aby robiło to samo(bez powodu, niektórzy po prostu czerpią z tego radość). Czy chodzi o facebook, czy ewentualny kanał youtube.  A wiemy jaki internet i jak wielu takich ludzi w nim przesiaduje. Niestety szybko podchwytują takie rzeczy, co mogłoby powodować tylko przylepienie mi owej łatki do znęcania się i wylewanie swoich frustracji na mnie(kanał nie tylko by upadł, ale ja byłbym kojarzony z byciem kimś na kogo wylewa się brudy).


Bardzo proszę o komentarz.
Pozdrawiam serdecznie
J

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

No właśnie nie mam problemu w ogóle z hejtem od losowych ludzi, czy od kogokolwiek. Właściwie mam na prawdę wysoką pewność siebie, wyjątkiem jest ta sytuacja, związana z tymi konkretnymi osobami. W jakiś sposób mój umysł wmawia sobie(mam nadzieję, że tylko wmawia),  że jeśli gdzieś się pokażę to te osoby zaraz zaczną "hejt", do tego namówią również swoje środowisko do hejtu, a później tylko internet to podchwyci, przyklejając mi łatkę, której się nie pozbędę.

Bardzo możliwe, że wystarczy, że mi ktoś powie, że to bez sensu, a później już sobie poradzę. Ogólnie staram się monitorować swoje nawyki, sytuacje psychiczną, podejście itp, wypracowywać wszystkie rzeczy, które mi przeszkadzają i rozwijać.
Myślę też, że elementem sytuacji jest to, że nigdy nie miałem od kogo brać żadnych wzorców zachowań. To znaczy, teraz nie wiem co jest dobre, jak się zachować, co się stanie. Wszystkie takie rzeczy musiałem/ muszę sobie wypracowywać.

Nie sądzę żebym potrzebował całej terapii. Wiem, że byłaby pomocna( i nie tylko w tej sprawie), ale wiem też, że jestem sobie w stanie poradzić bez niej. Chyba potrzebuję tylko tego, aby ktoś mi wskazał kierunek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.