Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Stany depresyjne oraz nerwica.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym zacząć od tego że gdy byłem młodszy i chodziłem do podstawówki nie byłem najpiękniejszy oraz nie miałem markowych ciuchów. Dużo kolegów i koleżanek śmiało się ze mnie. Zabierali mi czapkę przeżywali że jestem brzydki itp. Dzisiaj mam pewne problemy. Bardzo zanizona samoocena nie raz nawet nie wychodzę z domu. Czuję się jakbym urodził się nie tu gdzie trzeba. Nigdzie nie czuję się dobrze. Na ogół nie pokazuje tego że jest ze mną źle. Nawet przed żona ukrywam że mam pewne problemy chodź widzi że jestem bardzo nerwowy i denerwuje się nawet o małe szczegóły. Po prostu sobie nie radzę i nie umiem się opanować. Stany depresyjne nie trwają cały czas jest pewien okres co jakieś 3 do 6 tygodni że nie mam sił nawet iść do pracy. Bardzo ciężko mi chodzić po tym świecie w tym właśnie okresie wtedy też pale konopie która poprawia mi samopoczucie chodź dalej czuje ze coś jest nie tak. Trwa to mniej więcej tydzień. Ogólnie jestem bardzo zajętym człowiekiem i nie mam czasu siedzieć w domu i się łamać ponieważ muszę pracować żeby płacić te rachunki. Miałem już 2 razy sytuację że chciałem popełnić samobójstwo a myślę o tym najbardziej wlasnie w tym tygodniu kiedy mnie ta dolegliwość dotyka. Boję się że zrobię ten krok więcej i pożegnam się z tym światem. Próbowałem już wszystkiego ale czas w końcu sięgnąć po poradę. Proszę pomóżcie. Mam 24lata i nie chce żeby moje dziecko musiało mnie chować jak będę miał 30 lat. Mimo wszystko. 

Link to comment
Share on other sites

Drogi @Migunek z uwagi na nawracający charakter objawów oraz myśłi samobójcze, jedyna porada jakiej mogę Ci udzielić to taka, abyś zapisał się do lekarza psychiatry oraz na psychoterapię. W Twoim życiu doświadczyłeś wiele trudnych chwil, sytuacji, które wyczerapły Twoje zasoby poradzenia sobie, a Ty mimo tego stale podejmowałeś walkę o siebie. Przychodzi taki moment, kiedy totalnie brakuje sił: fizycznych, psychicznych i emocjonalnych. Piszesz, że próbowałeś już wszystkiego- daj sobie szansę na spróbowanie farmako i psychoterapii. To żaden powód do wstydu szukać pomocy- zrobiłeś już pierwszy krok pisząc tutaj, teraz czas na kolejne, dla odzyskania dobrego samopoczucia i kontroli nad życiem. W przypadku myśli samobójczych potrzebna jest natychmiastowa pomoc- wtedy dzwoń na pogotowie lub udaj się do szpitala. Po zgłoszeniu się do lekarza psychiatry możesz podjąć terapię z psychoterapeutą- stacjonarnie, albo online- np. w naszej przychodni.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.