Jump to content

Wszyscy chcą "dobrze", ale nie czuję w tym siebie.


MałaCzarna

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam 18 lat i wstępnie mówiąc chłopaka po "przejściach". Rozwijając myśl, od 2 lat trwa w abstynencji, 1.5 roku przebywał w ośrodku dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Jest ode mnie starszy o 3 lata. 

Moja mama bardzo go lubi, lecz nie akceptuje go jako mojego partnera. Ma on swoje za uszami z tamtych "czasów", ale teraz jest zaradny, utrzymuje się sam. 

Za niecały rok chce wyprowadzić się na studia właśnie do niego. Sam zaproponował takie rozwiązanie i byłam przeszczesliwa gdy padła taka propozycja. Jest jeszcze dużo czasu, ale już zaczynają się schodki...

Moi rodzice nie akceptują tego faktu. Od mamy usłyszałam, że jeśli chce okej będę dostawać od nich Max 1000zl i nic więcej. Zero pomocy, ale problem jest w tym, że jedyną, osoba która zarabia pieniądze jest mój ojciec... On jednak woli powiedzieć, że nie ma córki niż mi pomóc, a jeśli chce to mam go pozwać o alimenty. 

Wolą żebym szła Na studia bliżej domu, i nie decydowała się tak szybko na mieszkanie ze swoim partnerem. Tylko że nikogo nie będę miała tak na prawdę obok siebie. Oni daleko, przyjaciele daleko, partner jeszcze dalej. 

Z moimi rodzicami nigdy nie miałam dobrego kontaktu i nigdy go mieć nie będę, a zwłaszcza z ojcem. Zawsze mnie krytykował, wszystko robię źle i nie nadaje się do niczego. Nie lubi nikogo z mojego otoczenia i nie toleruje niczego czym się interesuje i chyba mnie samej też. Nie raz już mnie wyzywał i kazał wypieprzac z domu.

Jednakze, wiem że bez ich pomocy może być mi ciężko. Nie chcę tracić mamy która jest uzależniona od ojca i zawsze przystaje na wszystko co on chce, bo go kocha. 

Nie wiem co robić. Mam metlik w głowie bo tylko moi rodzice są tak nastawieni na partnera (Znamy się od kilku lat i  w sumie to ja razem z jego rodzicami i moja mama  go namowilismy na to by sięgnął po pomoc). Ojciec chce mną zaspokoić swoje ambicje, mama się boi, ale nikt nie patrzy na to czego ja chce. Nie widzą że jestem szczęśliwa, że tego właśnie chcę. A jednocześnie wiem, że rodzice mnie będą obwiniac o całe zło... 

Nie wiem już sama czy zdecydować samej na to czego chce i nawet jeśli bym miała żałować to wiedzieć że z własnej winy czy dać spokój rodzicom i przebolec to czego chcą?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.