Skocz do zawartości

Przemoc psychiczna


Polecane posty

Mam 25 lat jestem w związku partnerskim i mamy razem dwójkę dzieci. Jestem szczęśliwa mama w życiu niczego mi nie brakuje jedyne co mnie meczy to to jak mój 23 letni brat traktuje nasza matkę wszyscy mieszkamy w uk z wyjątkiem brata który wyjechał do Polski 4 mięsiace temu. Mieszkał tutaj razem z moimi rodzicami było wszystko wporzadku.Brat ma na imię Piotr miał problemy z narkotykami lecz wyszedł z tego jeździł do ośrodka dla osób uzależnionych. Był spokój przez około rok gdy właśnie 4 miesiące temu wyjechał do Polski za praca na początku było wszystko dobrze cieszył się chwalil że ma fajną pracę lecz nie trwało to długo ponieważ zrzucił pracę po 2miesiacach zaczął pic a teraz jest coraz gorzej zneca się psychicznie nad naszą mama szantażuje ja wyludza pieniądze wyzywa że wszystko to co mi w życiu nie wyszło to jest jej wina. Szantażuje ja że sobie cos zrobi żeby ona mu wysłała pieniądze a wszystkie pieniądze jakie mu mama wysyła on przepija. Wysyła mu te pniadze bo boi się że jego groźby szantaże się spełnią. Wyzywa ja od najgorszych pomiata nią i manipuluje mama jest na każde skinienie jego palca. Mama ma 43 lata pracuje by jakoś ciągnąć to życie ale przez mojego brata martwię się że może jej się coś stać ona przez niego nie śpi po nocach zamartwia się nie może normalnie funkcjonować. Chcę jej jakoś pomóc jestem przy niej wspieram ja jak tylko moge. Ale mam też swoją rodzinę dwójkę małych dzieci którymi muszę się zajmować. 

 

Już nie wiem co robić jak jej pomóc. Proszę o jakieś wskazówki rady gdzie się zgłosić po pomoc.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poratujcie mnie, proszę....

Mam toksyczną Teściową z którą mieszkam pod jednym dachem. Kobieta bardzo zapatrzona w swoje "ja". Krótki życiorys:

Jesteśmy z mężem 3 lata po ślubie, mamy 2 córeczki rok po roku , mieszkamy na wsi, mąż prowadzi duże gospodarstwo rolne, ja pracowałam 7 lat "za biurkiem", dopóki nie zaszłam w pierwszą ciążę. Od początku założenie było, że zostajemy u niego w domu.  Nie kłócimy się z Mężem o nic naprawdę, jedynym problemem od samego początku jest Jego Matka, która całe życie mieszka "u siebie". Jest to osoba bardzo zawzięta, uparta, wymuszająca i tworząca atmosferę ciągłej presji. Wszystko powinno być zrobione na wczoraj, ton rozmowy często daje wyraźnie do zrozumienia , że ma o wszystko pretensję, że sama musi to zrobić- a jak ja chce pomóc to zawsze robię to nie tak lub nie po myśli oczywiście teściowej. Chodzi tu jednak o gnębienie psychiczne. Jest to osoba bardzo kontrolująca ...co jest juz ponad moje siły psychiczne. Często krzykiem wymusza swą racje. Puszczają mi nerwy, nie raz się złapałyśmy, ale co mam zrobić, bo czuje, że mnie wykończy psychicznie...widzę już to po swoim zachowaniu względem moich dzieci, jestem zamyślona, nie skupiam się na dzieciach, ciągle jej wpływ na mnie mam w głowie..mój mąż nie potrafi postawić się matce, ponieważ ONA pomaga w gospodarstwie i to MATKA.

Jednak chyba nie jest rzeczą normalną fakt, że nie mam prawa prosić męża o wyjazd z dziećmi do lekarza ??? czy raz na wielki czas na zwykłe zakupy. Słyszę wtedy:

-Przecież On nie ma czasu.... lub

-nie wołaj Go, on nie ma teraz czasu - kiedy chce z Mężem po prostu porozmawiać w danej sprawie

 Oczywiście nie wspomnę,że najlepiej mamusia ugotuje, upierze  zadba o synusia... (jej zdaniem)

Jest to kobieta blisko 70 lat , po studiach, którymi chwali się w kółko...jednak ludzi nie szanuje... szanuje tylko wtedy, gdy widzi interes.

To jest tylko maleńki wstęp problemu, z którym się borykam....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.