Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Emocjonalna burza


Recommended Posts

Witam jestem kobieta bardzo wrażliwa , mam 20lat. Moje problemy zaczęły się od tego kiedy mój chłopak doznał uczucia jakim jest zauroczenie inna kobieta(jej uroda) , wchodził codziennie na profil tej kobiety mimo mych łez i kłótni , mówił ze to uczucie działało jak uzależnienie i nie mógł nic z tym zrobić , trwało to 2 tyg. Po tym wszystkim mój stan emocjonalny został rozwalony: jestem bardzo smutna, nie śpię , mam obsesje na temat porównywania się z innymi kobietami, lęki z nimi związane , nie wychodze już z nim na imprezy , nie mogę funkcjonować gdyż mam w głowie krzykliwe negatywne o sobie i o nim treści. Jak sobie pomoc ? To robi się dla mnie niebezpieczne gdyż nie mogę już się skupić na codzienności i zrobiła się jakaś szara ...

Link to comment
Share on other sites

@Serduszko

zachęcam do kontaktu i pracy z psychologiem. Z tego co opisujesz, warto popracować nad podniesieniem samooceny i przepracowania tych negatywnych myśli o sobie i partnerze. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby też nauka asertywnej komunikacji i tolerancji dyskomfortu emocjonalnego. Są to umiejętności, które pozwolą Ci w przyszłości szybciej poradzić sobie z przykrymi sytuacjami w życiu i stawiac asertywne granice partnerowi. Na pewno praca z psychologiem/ terapeutą pomoże Ci poczuć się lepiej i znacznie zmniejszyć lęki i smutek, a z czasem się ich pozbyć. To, co obecnie przeżywasz musi być bardzo trudne dla Ciebie i zapewne dla Twojego partnera- smutek, płacz, nieprzyjemne myśli. Warto podjąć jak najszybciej interwencję, byś mogła znów odczuwać przyjemność i szczęście jak dawniej i nie skupiać się na porównywaniu z innymi kobietami, lecz dać rozkwitnąć sobie.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.