Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

malgosia20

Pomocy co to moze byc ?

Recommended Posts

Jestem Gosia , mam 20 lat od kilku miesięcy mam dziwne dolegliwości . Strasznie przeraża mnie tłum ludzi , wdy w klatce piersiowej odczuwam jakby zawał . Mimo , że  łatwo nawiązuje kontakt z innymi ludźmi bardzo się ich boję . Kolejnym objawem są ciągle bóle głowy codzienne , mdłości , zaburzenia snu , zmęczenie ciągle . Nie umiem nad sobą panować jestem bardzo rozdrażniona i niecierpliwa . Towarzyszy mi ciągła niechęć do życia , pesymistycznie nastawienie , przygnębienie . Pewnego razu zemdlałam i zaczęło mnie telepac oraz dostałam paraliżu od pasa w górę , długo nie mogłam dość do siebie , towarzyszyly mi drżenie rąk i nóg . Ciągle uczucie duszności , bardzo się szybko mecze . Mam problem z zapamietywaniem . Co to może być ?

Link to comment
Share on other sites

Droga malgosia20,

opisane przez Ciebie objawy odpowiadają temu, co nazywamy lękiem społecznym. Do postawienia konkretnej diagnozy niezbędny jest pogłębiony wywiad. Twoje odczucia somatyczne, te z ciała: bóle duszności, zmęczenie oraz problemy z koncentracją i snem moga mieć podłoże psychiczne. Zachęcam Cię do podjęcia terapii, która pomoże Ci zapanować nad Twoimi lękami, uwolni od napięcia i pozwoli odzyskać kontrolę nad swoim zyciem. W leczeniu zaburzeń lękowych bardzo dobrze sprawdza się terapia poznawczo- behawioralna. Czasami potrzebna jest również czasowa farmakoterapia, więc jeśli Twoje symptomy są bardzo uciążliwe, oceniasz je na bardzo silne, to warto połączyć terapię u psychologa i psychiatry. Wiele osób odczuwa lęk i wstyd przed wizytą u psychiatry, odwlekając w ten sposób rozpoczęcie leczenia. Nie ma nic złego, wstydliwego ani głupiego w zgłoszeniu się po pomoc. Jesteś bardzo młodą osobą i masz jeszcze dużo życia do przeżycia- na Twoich własnych warunkach, z takim nastrojem, jaki Ty chcesz i bez lęku- zatem warto podjąć pracę terapeutyczną.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.